A szervezet akkor állít elő D-vitamint, ha napsugárzás éri, de a D-vitamin néhány élelmiszerben is megtalálható, amit muszáj minél gyakrabban beiktatni az étrendünkbe, amellyel súlyos betegségek kerülhetünk el.
Különösen gyerekeknél figyelték meg, hogy a rendszeresen fogyasztott D-vitamin hatására ritkultak és enyhébbé váltak az asztmás rohamok. Segítette a légúti gyulladások gyorsabb gyógyulását.
A D-vitamin óvja az érrendszer működését és szabályozza az erekben lévő gyulladását, amely miatt a magas vérnyomás kialakul. Megfigyelték, hogy ha növelik a magas vérnyomásban szenvedők D-vitamin szintjét, úgy javul a betegek állapota.
Egyértelműen kimutatható, hogy azokban az országokban, ahol kevesebb a napsütéses órák száma, ott kevesebb az emberek D-vitamnszintje, ezáltal pedig náluk gyakrabban fordulnak elő krónikus bélgyulladások.
A 2-es típusú diabétesz kialakulásának kockázata nagy mértékben csökken megfelelő D-vitamin bevitel mellett. A kialakult cukorbetegséggel élők tüneteit is enyhíti a télen-nyáron rendszeresen fogyasztott D-vitamin.
A kóros D-vitamin hiányban szenvedőknél nagyobb eséllyel alakulhatnak ki rákos megbetegedések. A D-vitamin immunerősítő hatású, amelynek hiánya utat enged a kóros elváltozásoknak.
D-vitaminban gazdag a halhús tele van értékes zsírsavakkal is, így segít a szervezetnek a zsíroldékony D-vitamin felvételében.
A tojás, a máj, a D-vitaminnal dúsított margarinok és a tejtermékek rendszeres fogyasztása révén szintén pótolható ez a létfontosságú anyag.
Fontos D-vitamin forrás a lazac, a szardínia és a tőkehalmájolaj, a tej és a gabonafélék.
A napfényben szegény téli napokon a szervezetnek akár fél órára is szüksége lehet ahhoz, hogy elegendő mennyiségű UV-fényt tudjon „felvenni”.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.