Az őszi időszak egyik izgalmas fogása lehet a gesztenyekrémleves, amely akár sós, akár édes változatban is asztalra kerülhet. A fogáshoz nem feltétlen kell egészben lévő főtt szelídgesztenye, a piacon már több cukormentes püré is elérhető, ami jó alapja lehet a levesünknek. A sós ízvilágú levest készíthetjük alaplével, vagy akár tejszínnel, fűszerezhetjük borssal, zöld fűszerekkel, az édes vonulatnál meg jó a tejszín alap, amit vaníliával, kevés fahéjjal, esetleg némi alkohollal ízesíthetünk.
A szárított, őrölt szelídgesztenye a paleo divatnak köszönhetően egyre inkább előtérbe kerül. Az észak-olaszok kényszerből használták liszt helyett, mi azonban inkább az íze miatt, kedvtelésből fogyasztjuk csak. A meglehetősen borsos árú liszt teljesen más karakterű, sokkal erőteljesebb ízű, mint a püré. Kicsit füstös, az őszi erdőre emlékeztető íze jól érvényesül különféle süteményekben. A tej, tojás és gluténmentes castagnaccio nem csak egészséges, hanem talán a legizgalmasabb gesztenyelisztes sütemény. A gesztenyeliszttel készíthetünk palacsintát, vagy omlós tésztákhoz is felhasználhatjuk.
A főtt szelídgesztenye nagyon jó kiegészítője számos fogásnak. Kifejezetten jól illik a szárnyasok mellé, felhasználhatjuk töltelékként, vagy köretként kínálhatjuk. Az angolok megkerülhetetlen karácsonyi körete, a gesztenyés, szalonnás kelbimbó gazdag, ízletes, izgalmas kiegészítése lehet számtalan húsételnek, de akár önmagában is kínálható.
Az édes gesztenyemasszából pedig – a pürén kívül - könnyedén készíthetünk gesztenyetortát, felhasználhatjuk a gesztenyeszívhez, rumos meggyel töltött gesztenyegolyóhoz, de fűszerekkel kikeverve akár különféle tészták tölteléke is lehet, sőt gesztenyés sajttortát is süthetünk belőle.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.