Igenis számít, hogy milyen formájú tésztát választasz egy adott szószhoz! A vajas vagy tejszínes alapú tésztákhoz például a kisebb, tömör tészták illenek, mint a gnocchi, a paradicsomos alapú szószokhoz pedig a hosszú, vékony tészták, mint a spagetti, vagy az "üreges" tészták, mint a penne - így a paradicsomos szósz a tészta belsejébe is bejut, és minden falatnál intenzíven élvezheted.
A főzés ideje a tészta vastagságától és típusától függ. A friss tészta nyilván kevesebb idő alatt megfő, mint a száraz tészta. Az előbbi 4-5 perc alatt elkészülhet, az utóbbinak viszont általában minimum 10 percre azért szüksége van. Ha a tészta csomagolásán nincs feltüntetve a főzési idő, akkor addig főzd, amíg fogkemény, vagyis "al dente" lesz a tészta - ha a kóstolás során már nem érzed a szárított tészta keménységét, akkor kész van!
Alapvető probléma, hogy általában kevés vízzel főzzük a tésztát. Pedig elég nagy edény, és sok víz kell ahhoz, hogy a tésztákat egyenletesen tudjuk megfőzni, különben könnyen összeragadhatnak. A só mennyisége pedig főként attól függ, hogy milyen szószt készítünk - a parmezános mártások esetében például spórolhatsz a sóval, hiszen a sajtnak önmagában is sós íze van.
Nagyon fontos a folyamatos kóstolás, mert simán túlfőzheted a tésztát. Érdemes legalább négypercenként megízlelni, mennyire puhult meg, így biztos, hogy pont annyira lesz kemény a tészta, ahogy te szereted. Nézd a jó oldalát: így legalább már ebéd előtt falatozhatsz egy kicsit!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.