Kapros tökfőzelék virslivel recept
Kapros tökfőzelék virslivel
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel  recept
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel
Szilvás gombóc hagyományosan recept
Szilvás gombóc hagyományosan
Profiterol alaprecept recept
Profiterol alaprecept
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Rakott karfiol (a klasszikus recept) recept
Rakott karfiol (a klasszikus recept)
Rakott zöldbab darált hússal recept
Rakott zöldbab darált hússal
Mákos guba  recept
Mákos guba
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal recept
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Egyszerű pizzatészta recept
Egyszerű pizzatészta
Madártejszelet recept
Madártejszelet
Csörögefánk recept
Csörögefánk
Finomfőzelék recept
Finomfőzelék
Klasszikus kelkáposzta-főzelék recept
Klasszikus kelkáposzta-főzelék
Paprikás csirke recept
Paprikás csirke
Hagyományos resztelt csirkemáj recept
Hagyományos resztelt csirkemáj
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
A legjobb palacsintatészta recept
A legjobb palacsintatészta
Töltött szalagos fánk (csokis, vaníliás, lekváros) recept
Töltött szalagos fánk (csokis, vaníliás, lekváros)
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Érdekességek

2024. február 24.: szökőnap, telihold és az év első tízmilliószoros napja

Kivételes nap a mai az asztrológusok szerint. Ez az év szökőnapja, telihold lesz és erre a szombatra esik az év első tízmilliószoros napja is. Hogy ez mit jelent pontosan? Máris eláruljuk!

Ezen a napon érdemes egy kicsit jobban odafigyelni magunkra és másokra egyaránt. Hogy miért? Nézzük, mi minden zajlik most körülöttünk!

Kivételes nap 2024. február 24. / Fotó: Shutterstock
Kivételes nap 2024. február 24. / Fotó: Shutterstock

Szökőév, szökőnap

Ebben az évben egy extra napot kapunk „ajándékba”. Hogy miért? A válasz egyszerű: a naptárunk igyekszik követni a csillagászati eseményeket, de ezek az események nem minden nap ismétlődnek, így eltérés lesz a csillagászati és a naptári év között. Hogy ez korrigálják, minden negyedik évben beiktatnak egy plusz napot. 1582-ben vezették be a Gergely-naptárat, és ekkor ismerték fel, hogy a Julián-naptár szerinti időszámítás mintegy tíznapos késésben van a civil naptár és a csillagászati időszámítás között. Ennek eredményeképpen XIII. Gergely pápa naptárreformot hajtott végre. Magyarország 1587-ben fogadta el a Gergely-naptárt: 1587. október 21., szombat után november 1-je, vasárnap következett. Ezzel Magyarország szinkronba került a többi európai országgal. A Gergely-naptár meghatározott években egy plusz napot ad a február hónaphoz, így az a szökőévben 29 napos lesz.

Minden olyan évszám, amely néggyel osztható, de nem osztható százzal, szökőévnek minősül. Ilyen például a 2024-es év is. Azok az évek is szökőévek lesznek, amelyek oszthatók százzal és négyszázzal is.

A szökőnap mindig február 24-e. Julius Caesar óta minden február 23-át megdupláznak, így alakul ki a február 24-e. (Tehát nem február 29-e a szökőnap, ahogy sokan tévesen gondolják.) Julius Caesar vezette be a 12 hónapos naptárt Kr. e. 46-ban. A római hadvezér és politikus mondta ki, hogy „a március kalendasa előtti 6. nap kettőztessék meg”, ez pedig február 23-ának számít a mai naptárban. Tehát lényegében a március 23. duplázódik minden szökőévben, vagyis a február 24. négyévente szökőnap.

Nem február 29-e a szökőnap, ahogy sokan tévesen gondolják / Fotó: Shutterstock
Nem február 29-e a szökőnap, ahogy sokan tévesen gondolják / Fotó: Shutterstock

Telihold

Szombaton 13:32-kor a Hold szembekerül a Nappal, vagyis telihold is lesz. A telihold hatásait már nagyon régóta rejtély övezi. Sokan úgy érzik, hogy a telihold felerősíti az érzelmeiket, ezért ilyenkor fogékonyabbak a jóra és a rosszra egyaránt.

Tízmillószoros nap

Az év első teremtő, tízmilliószoros napja is erre a dátumra esik. A tízmilliószoros napok Buddha szent ünnepei, amikor a tibetiek hite szerint minden gondolat, cselekedet, szándék tízmilliószoros erővel hat. Valódi csodatévő napok ezek, ilyenkor lehetőséget kapunk arra, hogy bevonzzuk a jót.

Ez az első tízmilliószoros nap a Chötrül Düchen, a Csodák, illetve a vajmécsesek ünnepe. Ilyenkor vajból készült mécseseket, apró gyertyákat gyújtanak, és Buddha csodatévő tetteit idézik fel. A dharmacsakra napokon az a legfontosabb, hogy a jóra, a szépre koncentrálj, és megnyisd a szíved a pozitív változások előtt. Ehhez persze hit kell, és bizalom az égi gondviselésben. Fontos, hogy tudatosítsd magadban: minden próbatétel, akadály azt szolgálja, hogy fejlődni tudj, és kikristályosodjon a személyiséged. Légy segítségére a világnak, a környezetednek, hogy aztán a pozitív energiák visszaáramoljanak rád, immár megsokszorozva.

Hogy mi mindenre érdemes figyelni ezen a különleges, teremtő napon, megtudhatod az astronet.hu cikkéből!

(Borítókép: Shutterstock)

Ajánljuk még:

BŐSÉGET ÉS JÓLÉTET HOZHATNAK A BABONÁK – EZEKRE FIGYELJ, HOGY MINDEN JÓL ALAKULJON AZ ÉLETEDBEN!>>>

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.