A vörösborok tannin tartalma meghatározza, hogy a föld alatti érlelőhordókban eltöltött idő során a bor jobb lesz vagy sem. Azok a vörösborok – mint például a dél-francia és az olasz borok –, amelyek tannin tartalma magas, nem csak nemesebbé válnak az érlelés során, hanem erősebb védőhatást fejtenek ki szívproblémákkal szemben, mint a világ többi táján termelt, alacsonyabb tannintartalmú vörösborok.
A tannin megtalálható mind a szőlő magjában, a szemek héjában, valamint a szőlőfürt szárában is.
A kutatók megállapították, hogy a nem egyszer évszázados tapasztalattal rendelkező borászatok borkészítési technikája is befolyásolja a tannin mennyiségét a borban, nem pusztán csak a szőlőfajta.
„A tradicionális termelési és előállítási technika, melyet Szardínián és Dél-Franciaországban alkalmaznak, biztosítja, hogy a borba a lehető legtöbb procyanid (ilyen a tannin is) kerüljön. Ez magyarázatot adhat arra, hogy miért élnek általában hosszabb ideig és egészségesebben azokon a tájékokon az emberek” – vélekedett Dr. Roger Corder, a Londoni Egyetem kutatója. A kutatóknak azt is sikerült megállapítaniuk, hogy ezeket a borokat Tannat szőlőből készítik, valamint azt, hogy ezt a fajtát alig termesztik máshol a világon.
Több vizsgálat is igazolta azt a közismert tényt, hogy a mértékletes vörösborfogyasztók – egy pohár bor ebéd közben – körében alacsonyabb a szívinfarktus aránya, mint a bort egyáltalán nem fogyasztók között, valamint azt, hogy a legtöbb szívvédő hatást a vörösborban található antioxidánsoknak tulajdoníthatjuk.
Forrás: Medipress
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.