Diós és mákos bejgli egyszerűen recept
Diós és mákos bejgli egyszerűen
Pihe-puha mézeskalács recept
Pihe-puha mézeskalács
A legfinomabb gesztenyekrémleves recept
A legfinomabb gesztenyekrémleves
Gesztenyés bejgli recept
Gesztenyés bejgli
Mákos guba  recept
Mákos guba
Pozsonyi kifli recept
Pozsonyi kifli
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
A legjobb palacsintatészta recept
A legjobb palacsintatészta
Karácsonyi bejgli recept
Karácsonyi bejgli
Lencsefőzelék recept
Lencsefőzelék
Kaszinótojás franciasalátával recept
Kaszinótojás franciasalátával
Hagyományos kókuszkocka recept
Hagyományos kókuszkocka
Tárkonyos csirkeraguleves gazdagon recept
Tárkonyos csirkeraguleves gazdagon
Paradicsomos lencseleves recept
Paradicsomos lencseleves
Retró kókuszkocka recept
Retró kókuszkocka
Tiramisu egyszerűen recept
Tiramisu egyszerűen
A tökéletes linzer (alaprecept) recept
A tökéletes linzer (alaprecept)
Klasszikus töltött káposzta recept
Klasszikus töltött káposzta
Mézeskalácsos kuglóf recept
Mézeskalácsos kuglóf
Párolt lila káposzta  recept
Párolt lila káposzta
A Dél-Kalifornia Egyetem kutatói nemrég felfedezték: lehetséges, hogy a kövérség kialakulására való hajlam már születésünk pillanatában jelen van agyunkban.

Dr. Sebastien Bouret munkatársaival olyan patkányokat nevelt, melyek fokozott hajlamot mutatnak az elhízásra. Ezeket az állatokat megvizsgálva megállapították, hogy az étvágyat szabályozó agyi központjuk nem működik megfelelően. Az agyban a hypothalamus nucleus arcuatus régiójában az idegsejtek károsodása ahhoz vezet, hogy az agy kevésbé tud reagálni az éhséget csillapító leptinre.

„Ezeket az idegrendszeri fejlődési rendellenességeket már az első héten meg lehet figyelni az állatokban, mely azt jelenti, hogy már szinte kezdettől fogva úgy nőnek fel az egyedek, hogy később kövérek lesznek. A kérdés persze az, hogy mindezt hogyan lehet megakadályozni” – fejtette ki Dr. Bouret.

Egyre többen vélik úgy, hogy az elhízás a környezeti és genetikai hatások kombinációja miatt alakul ki. A patkányokon végzett kísérletek nagyon hasznosak azért, hogy megértsük, miként alakul ki a kövérség az emberekben. A táplálás által kiváltott kövérség a leginkább használt módszer, mivel maga a folyamat a patkányok és emberek esetében rendkívül hasonló.

„Eredményeink alapján arra következtetünk, hogy az étvágy és kövérség eleve be van építve az agyunkba. Bár a kövérség kialakulása rendszeres testmozgással és helyes étrenddel megelőzhető, úgy tűnik, hogy magát a hajlamot nem lehet kikapcsolni. Arra azonban lehet elméletileg lehetőség, hogy a fejlődés kritikusnak számító korai szakaszában gyógyszerek segítségével kikapcsoljuk ezt a beépülő hajlamot” – hangsúlyozta Dr. Bouret.

Forrás: Medipress

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.