A vinotékában több-kevesebb ideig kívánjuk borainkat tartani, így a kedvezõ tárolási körülmények igen fontosak. A borok élõ anyagok, és az érést befolyásoló paramétereknél tárgyalt módon fejlõdnek tovább a palackban is. Ennek megfelelõen a vinotékának stabilan alacsony hõmérsékletűnek kell lennie. Ideális lenne a "pincehõmérséklet" (kb. 11-13 °C), de ez gyakran nem megoldható. Ha kicsit melegebb is a tárolóhely, ügyeljünk arra, hogy a hõmérséklet minél stabilabb legyen, mert a hõtágulás miatt változó térfogatú bor szinte szivattyúként működve szívja, nyomja a levegõt a dugón keresztül. Ez kedvezõtlen oxidációs elváltozásokhoz vezethet. Több levegõ juthat a palackba, ha a dugó kiszárad, összezsugorodik. Ezt akadályozzuk meg a palackok fektetett tárolásával. A borok nem fénystabilok. Fokozottan igaz ez a vörös borokra és az oxidatívan érlelt idõs, fehér borokra. Ilyenkor fokozottabb színanyag kiválással kell számolnunk. Pezsgõknél újabban beszélnek a "fény-íz"-rõl. Ezek az ízt okozó vegyületek a fény hatására képzõdnek. Borainkat tároljuk lehetõleg sötét helyen, de mindenféleképpen a direkt napfénytõl védetten.
A borok eltarthatóságát a tárolási körülmények mellett összetételük is meghatározza. Egy bor annál tovább tartható el, minél több benne az alkohol, a sav és a szárazanyag. Ez utóbbiban a cukortartalom is benne van. Az alkohol egyértelműen gátolja a mikrobiológiai folyamatokat. Az érés során a savtartalom csökken. Savak egyrészt a bor élvezeti értékében játszanak nagy szerepet, másrészt az alacsony pH-érték is szabályozza a borban lejátszódó kémiai és biológiai folyamatokat. A szárazanyagtartalom ugyancsak fontos a bor harmóniájának kialakításában. Általában egy reduktív, üde száraz bort kevesebb ideig tudunk eltartani, mint egy oxidatív édes bort. Ez nem csak a bortípus függvénye, hanem az alapanyagé is, hiszen az oxidatív kezelést sem bírta volna a bor, ha az eltartásért felelõs paraméterei nem megfelelõek.
Lehetõleg kevesebb borféleséget, de tételenként több palackot helyezzünk el a vinotékánkban. Legsokrétűbbek a rozé és a száraz fehér borok. Ezeket az aperitiftõl kezdve a második fogásig is tudjuk ajánlani a legtöbb esetben. Természetesen vörös bort is kell tartanunk, mert fõleg a második fogásnál fordulnak elõ olyan, ételek melyekhez szükséges. Esetleg az étkezést megkoronázó desszerthez érdemes valamilyen illatos, édesebb fehér bort tartanunk. Ezekbõl a borokból tételenként legalább 4 palack szükséges. Egy a megismeréshez, egy a késõbbi ellenõrzéshez, ismeret-felfrissítéséhez, és persze legalább kettõ az étkezésekhez, fõleg ha vendégeket fogadunk. Kevesebb mennyiségre van szükség pezsgõbõl, hiszen az a köszöntések, ünnepek itala. Hasonló alkalmakkor kerülhetnek elõ borkülönlegességek, ritkaságok, melyekbõl értékük és egyediségük miatt nem tartunk jelentõsebb mennyiséget.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.