Legényfogó leves recept
Legényfogó leves
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Krémes spenótfőzelék recept
Krémes spenótfőzelék
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Egyszerű pizzatészta recept
Egyszerű pizzatészta
Hagyományos resztelt csirkemáj recept
Hagyományos resztelt csirkemáj
Paprikás csirke recept
Paprikás csirke
Rakott zöldbab darált hússal recept
Rakott zöldbab darált hússal
Klasszikus stíriai metélt  recept
Klasszikus stíriai metélt
Mákos guba  recept
Mákos guba
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Töltött szalagos fánk (csokis, vaníliás, lekváros) recept
Töltött szalagos fánk (csokis, vaníliás, lekváros)
Madártejszelet recept
Madártejszelet
Egyszerű rakott kel recept
Egyszerű rakott kel
A legjobb palacsintatészta recept
A legjobb palacsintatészta
Finomfőzelék recept
Finomfőzelék
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Profiterol alaprecept recept
Profiterol alaprecept
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal recept
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Minestrone recept
Minestrone
Egészséges

Teleetted magad? Itt a gyógyír a gyomrodnak!

Tudtad, hogy a kapor nem csupán fűszerezésre kiváló, hanem csodás gyógynövény is? Megmutatjuk, mire és hogyan használhatod!

A kapor, ez az aromás fűszernövény nem csak a halak vagy zöldségek ízesítésére használható, az egészségi állapotunkra is jó hatással van. Az uborkafűnek is nevezett kapor legismertebb tulajdonsága, hogy rendkívül nyugtató, mert illóolaja ellazítja az izmokat. Különösen az emésztőrendszerre nézve kedvező: a gyomorrontás, a puffadás, a bélgörcsök és a hányinger kezelésére, a kisgyermekek hascsikarásának enyhítésére használják.

Gyógyszer a természetből

A kapor az ásványi anyagok közül is igen sokat tartalmaz: van benne például vas, mangán és kalcium, vitaminjai közül pedig a C-vitamin a legfontosabb. Említésre méltó még az élelmirost-tartalma, amely hozzájárul az emésztőrendszer egészséges működéséhez.

Mire ügyelj vásárláskor?

Leszedése után a kapor nagyon hamar fonnyadásnak indul, ám ekkor is ugyanolyan jól használható ízesítésre és gyógyhatásait is megtartja. A sárgásra fakult kapor viszont már régi szedésű, ilyet ne vegyél meg! A friss növényt állítsd vízbe, vagy tekerd nedves konyharuhába, és tedd a hűtőszekrénybe.

Így használd!

A kapor jellegzetes illatú és zamatú levelei kitűnően illenek a halakhoz,
a főzelékekhez, a szószokhoz és a salátákhoz. Aromája könnyen elillan, ezért csak a főzés végén szabad az ételhez adni. A magyar konyha is számos jellegzetes kapros étellel büszkélkedhet, ilyen például a tökfőzelék vagy a kapros túrós rétes. Kelet-Európa sok országához hasonlóan hazánkban is a savanyúságok nélkülözhetetlen adalékának számít.

Tea szárított kapormagból

A kapormag tea igazi gyógyír azoknak, akik gyakran küzdenek puffadással. Egy kiadós ebéd után is jótékony hatású lehet. Ehhez forrázz le 1 teáskanál szárított herbát 1 csésze vízzel, majd 10 perc után szűrdd le. A teát langyosan, apró kortyokban kell meginni. Hathatós segítség menstruációs görcsök, gyomorbántalmak, émelygés, felfúvódás esetén, szoptatáskor pedig szabályozza a tejképződést.

Még többet szeretnél tudni a fűszerekről? Olvass tovább >>>

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.