Pohner Ádám a Bocuse d'Or idei világdöntőjének legfiatalabb versenyzője. A fiatal séf mindössze 25 éves, commis-ja (segítője) a Csillag Richárd pedig 22. A csapatot Segal Viktor séf, a Magyar Bocuse d'Or Akadémia elnökségi tagja segíti szakmai tanácsaival.
Pohner mindössze 4 éve dolgozik végzett szakácsként, mégpedig az ikonikus balatonszemesi Kistücsök étteremben, amelynek tuljdonosa Csapody Balázs szintén igen fiatalon vágott bele a vendéglátásba: 1992-ben, 23 évesen bérelte ki az épületet a helyi ÁFÉSZ-tól - a többi már történelem.
Ádám és csillag Richárd hónapokig gyakorolt már az országos döntőre is: a Kistücsök pincéjében külön konyhát építettek fel erre a célra.
2014-ben vett részt először a versenyen, akkor még commis-ként, majd 2016-ban - tehát 22 és fél évesen - a 2. helyen végzett a magyarországi Bocuse d'Or döntőben, egy hajszállal lemaradva az akkori győztes, Széll Tamás mögött. Széll akkor már kb. húsz éve a pályán volt, egy Michelin csillagos étteremből érkezett egyenesen a versenyre, az európai döntőt meg is nyerte, a világversenyen pedig negyedik lett .
Életében először, még gimnazistaként, a nyári szünetben, hirtelen elhatározásból paprikás krumplit főzött, ami elég jól sikerült. Egy év múlva már határozottan tudta, hogy szakács lesz.
Ádám édesanyjától úgy értesültünk, hogy a séf nagymamájának egyik testvére, hatalmas halászcsárdát üzemeltetett a Bükkben található Mályinkán. "Bár a csárda már rég bezárt, az épületet, ami közvetlenül a Bükki Nemzeti Park kezdeti táblájánál van egy völgyben, még megmutattam Ádámnak, amikor kicsi volt"- mesélte a Mindmegettének Ádám édesanyja.
Nincs kifejezetten kedvenc étele, de nagy levesesnek mondja magát. Amikor hazamegy, akkor édesanyja tudja, hogy egyvalaminek biztosan kell a hűtőben lennie: húslevesnek.
A Bocuse szakácsversenyt Paul Bocuse mesterszakács 32 évvel ezelőtt indította szakácsverseny fináléját minden második évben, Lyonban tartják, a SIRHA gasztronómiai vásár keretein belül. A verseny mindkét napján 12-12 csapat készíti el fogásait.A csapatoknak minden évben két ételt kell elkészíteniük. Az idei tányértéma egy francia klasszikus, a zöldség chartreuse lesz, amelyet meghatározott kagylófélékkel kell elkészíteni. Az ételhez csak a hivatalos versenypiacon elérhető zöldségek használhatók fel. A hústál kötelező alapanyaga, a csontos borjúkaraj is, kihívás azonban, hogy az ételt kötelező a csonttal együtt elkészíteni úgy, hogy 14 adagban lehessen tálalni, és az ételhez minimum egy másik borjúrészt – lábat, vesét, mirigyet, májat vagy pacalt – is fel kell használni.
Az elmúlt hónapokban a csapat heti hat napot készült a versenyre. A gyakorlás két részből áll: egyes napokon az alapanyagokat készítik elő és fejlesztik a versenyételeket, minden másnap pedig a verseny teljes imitációja történik, azaz a csapat időre elkészíti a két ételt.
A tavaly nyáron Torinóban rendezett európai döntőben Pohner Ádám és a csapata a 8. helyen végzett. "Jól ment minden, mindent meg tudtunk csinálni úgy, ahogyan szerettük volna. Bent a boxban maximálisan tudtunk koncentrálni, semmi nem zavart meg bennünket. Volt néhány dolog az előző napi piacon, amivel másképp számoltunk, de csak apróságok, ezeket is tudtuk kezelni. Minden olyan lett, ahogy terveztük" - nyilatkozta Ádám a verseny után.
Pohner Ádám, saját bevallása szerint, fejben már három éve készül erre a versenyre .
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.