A fesztivál szervezői a mangalica termékek mellett kiváló magyar portékákkal, nagyszerű zenekarokkal, gyerekprogramokkal, élőállat kiállítással és az elmaradhatatlan főzőversennyel várják az érdeklődőket.
Az idei évben a karnevál alatt Mátyás király és Aragóniai Beatrix udvarába leshetnek be a kísérő programok keretében a résztvevők. Ebből az alkalomból a hagyományos karneváli programok tovább gazdagodnak Mátyás kori életképekkel, reneszánsz táncos, zenés műsorokkal, kiállításokkal, divatbemutatókkal, gasztronómiai különlegességekkel. Nagy hangsúlyt kap a gasztronómia is ezekben a napokban. A látogatók nemcsak a vásár területén kóstolhatnak bele a helyi, illetve reneszánsz kort idéző csemegékbe, étkekbe, lelket melegítő italokba és egyéb finomságokba, hanem Gyula számos étterme is reneszánsz hangulatba öltözve várja vendégeit. Reneszánsz lakoma csalogatja a bálozni vágyókat is, mivel minden évben reneszánsz bál kerül megrendezésre a Városháza impozáns dísztermében.
A téli szarvasgomba ünnepével egy olyan hagyományteremtő rendezvénysorozatot kívánnak indítani a szervezők, amellyel a szarvasgomba elfeledett kultúrája újraéledhet Magyarországon. A fesztiválon bemutatkoznak a hazánkban fellelhető szarvasgombafajok, különösen a téli szarvasgomba (Tuber brumale), a szarvasgombával foglalkozó szakemberek, a magyar szarvasgombászok és kutyáik, az első magyar szarvasgombás termékeket gyártó cég, az első magyar termőre fordult szarvasgomba ültetvény, a szarvasgombával és ültetvényezésével foglalkozó vállalkozások.
A rendezvényen a hagyományos disznótort kísérő ételek (hagymás vér, tepertő, toroskáposzta, pecsenye stb.) mellett pogácsa, pálinka és forralt bor is fogadja a vendégeket. A gasztronómiai rendezvényt kulturális programok kísérik. A rendezvény célja a hagyományok ápolása, hagyományőrző programok szervezése, a helyi gasztronómiai specialitások népszerűsítése.
A Csabai Farsang a dél-kelet magyarországi farsangi hagyományokat eleveníti fel a kószálástól kezdve a disznótoron át a bálig. Koncertekkel, maskarás felvonulással, hagyományőrző szlovák farsanggal, igazi csabai disznótorral búcsúztatják a telet a vendégek. A nagy csabai lacikonyhában a Csabai Kolbászklub kolbásztöltő nagymestereinek disznótor bemutatóján a szombati délelőttön kisül minden csabai "disznóság". A "nagy család" keze nyomán hamisítatlan csabai ételkülönlegességek készülnek, kóstolási lehetőséggel. A cigánka, a sült vér és a bryndzové halusky mellett a híres csabai kolbászt is elkészítik a résztvevők. Farsangi sokaság keretében -többek között-élő népzene, népi játékok és tánctanítás, huncut farsangi fotográfus, arcfestő és jófajta csabai vendéglátás várja az érdeklődőket.
A tardi fesztiválon összemérhetik erejüket a hurkatöltők, a savanyúságkészítők, a forralt bort és a házi szalonnát készítők.
A rendezvényt a hagyományos népi disznóvágások hangulatának felélesztése céljából indították útjára a szervezők. Az idelátogatók betekintést nyerhetnek a húsfeldolgozás teljes folyamatába a szúrástól a kolbásztöltésig. A résztvevő böllérek által készített ételeket folyamatosan megkóstolhatják az érdeklődők, így hagymás sült vért, hurkát, kolbászt, orjalevest, toros káposztát, stb. kínálnak a vendégeknek. Lesz malacsütés, pálinkakóstolás, zene, tánc, egyszóval igazi régi disznótoros hangulat.
A hagyományteremtő céllal pár éve kezdődött rendezvény ma már országossá nőtte ki magát: különböző vidékekről érkeznek a csapatok, hogy megmérettessék fánksütő képességüket. A szervezők három kategóriát hirdettek: hagyományos, különleges, illetve mindkettő, a lényeg, hogy az elkészült termék ízletes és fánk legyen.
A fesztiválon bemutatásra kerülnek a Pilis környéki községek szlovák, német, szerb nemzetiségi és magyar farsangbúcsúztató népszokásai. Ezen kívül fánkevő és fánksütő versenyt is tartanak a szervezők. A kétnapos programban szerepel még családi futóverseny és fánkkirály avatás.
A Miskolci Kocsonyafesztivál olyan három napon át tartó össznépi mulatság, amely az egykori, híres-neves miskolci vásárok hangulatát idézi. Ilyenkor Miskolc belvárosában számtalan szórakoztató programon vehetnek részt az érdeklődők, megcsodálhatják az erre az alkalomra készülő látványos kocsonyákat, és persze meg is kóstolhatják a vendéglátók által készített ínyencségeket. (Ilyenkor több mint 20 ezer adag kocsonya is elfogy.) A szervezők az étkek mellett színvonalas kulturális programokkal is várják a vendégeket.
A Csömörön szervezett, ma már egyre nagyobb népszerűségnek örvendő, turisztikai jelentőséggel bíró Hájas Tészta- és Fánksütő Verseny mára már gasztronómiai kistérségi rendezvénnyé nőtte ki magát. A rendezvénnyel a szervezők szeretnének minél többet tenni a magyar gasztronómiai szokások megőrzése érdekében és újra kedvet teremteni a lassan "letűnő" hájas tészta újbóli felfedezéséhez, a virágzó fánksütés és csöröge megannyi változatának bemutatásával.
A Foodapest 1992 óta a hazai élelmiszeripar piacvezető rendezvénye, egyúttal a közép-kelet-európai régióban is kiemelkedő jelentőségre tett szert. A piaci igények változásával 2010-től új koncepció alapján szervezi a Hungexpo Zrt: az UKBA kiállítással egyidejű megrendezésével egy nagyszabású, gasztronómiailag is jelentős, eseményközpontú rendezvény kialakítása a cél. A rendezvény legnagyobb vonzereje a szakmaiság és a nemzetköziség további erősítése mellett 2010-től részlegesen a fogyasztók felé is nyit. A cél, hogy a kiállítók még közvetlenebb kapcsolatba kerüljenek a végfelhasználókkal, akik a forgalomnövelés meghatározó tényezői.
A Nemzetközi Cinkefőző Fesztivál és Népi Ételek Bemutatója rendezvénysorozatot 1999 óta rendezik meg minden évben február utolsó hétvégéjén Szatmárcsekén. A fesztivál központi étele a krumpliból és lisztből készült, olajban kisütött, hagyományosan túróval ízesített étel, de ezenkívül más népi ételt is megkóstolhatnak a településre látogatók. A fesztivál szombaton libafogó versennyel, libatoll-tépéssel és libafeldolgozással veszi kezdetét. Mindemellett kirakodóvásár, népi mesterségek bemutatója, feledésbe merült ételek sütemények, kalácsok kóstolása, receptismertetés, kulturális műsor - citerazenekarok, néptáncosok, énekkarok, ifjúsági színjátszók - várja a vendégeket. Vasárnap falusi disznóvágáson vehetnek részt az érdeklődők. "Fogópálinka és forralt bor", füle-farka kóstolás, disznótoros reggeli és ebéd szerepel az ínyencségek között.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.