Sokan nem kedvelik a hüvelyeseket, mert kellemetlen görcsöket, puffadást okozhatnak, ráadásul sokáig is kell a babfélékből készült ételeket főzni, hogy valóban megpuhuljanak az alapanyagok. A dietetikusok szerint több hüvelyest kellene fogyasztani, mivel rengeteg olyan fontos tápanyag és vitamin, valamint rost megtalálható bennük, amelyre a szervezet és főként a bélrendszer egészséges, megfelelő működése érdekében szükségünk van.
A bab, borsó, lencse a három legnépszerűbb hüvelyes, magas fehérjetartalmuk miatt a vegetáriánusok és vegánok étrendjének alapkövei, de bármilyen étrendbe beilleszthetők az ezekből készült ételek. Lencsét főzelék formájában viszonylag sokszor eszünk, de mégis szilveszterkor kerül asztalra a legtöbb lencsés fogás. Legyen szó lencsesalátáról, levesről, lencsekrémről vagy főzelékről, a lencse egészséges és finom alapanyag. Akit azonban bánt, és kellemetlen görcsöket, bélpanaszokat tapasztal a fogyasztása után, az próbálja ki a vöröslencsét!
Az indiai konyha egyik alapétele a dahl, ami egy fűszeres és tartalmas leves, amibe sokféle hüvelyes, így lencse, illetve vöröslencse is kerül. Idehaza a vöröslencse még mindig alig ismert és alig használt alapanyag, pedig aki pont a puffadás miatt nem eszik hüvelyes zöldséget, annak igazi kincs. A vöröslencse amellett, hogy segíti az emésztés megfelelő működését a benne található rostoknak köszönhetően, nem puffaszt, nem okoz szélgörcsöket, mivel nincsen héja. Magas a fehérjetartalma és gazdag jó zsírokban, így a szív- és érrendszerre is jó hatással van a fogyasztása.
Készítsd vöröslencséből a szilveszteri főzeléket, és nemcsak szerencsés (és gazdag) lehetsz a babona szerint, de az egészségedért is tettél! Íme a recept videón!
Hozzávaló:
Elkészítés:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.