Finomfőzelék recept
Finomfőzelék
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel  recept
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Rakott karfiol (a klasszikus recept) recept
Rakott karfiol (a klasszikus recept)
Szilvás gombóc hagyományosan recept
Szilvás gombóc hagyományosan
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Hagyományos resztelt csirkemáj recept
Hagyományos resztelt csirkemáj
Klasszikus stíriai metélt  recept
Klasszikus stíriai metélt
Egyszerű rakott kel recept
Egyszerű rakott kel
Töltött szalagos fánk (csokis, vaníliás, lekváros) recept
Töltött szalagos fánk (csokis, vaníliás, lekváros)
Csörögefánk recept
Csörögefánk
Egyszerű csilis bab recept
Egyszerű csilis bab
Paprikás csirke recept
Paprikás csirke
Minestrone recept
Minestrone
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Kapros tökfőzelék virslivel recept
Kapros tökfőzelék virslivel
Joghurtos kanalas fánk recept
Joghurtos kanalas fánk
Rakott zöldbab darált hússal recept
Rakott zöldbab darált hússal
Sör, bor nélkül jól elvan az ember. Már aki. A tejet is tudjuk nélkülözni. Csak a vizet nem.

Összehasonlítottuk a buborékos és a szénsavmentes (sima) ásványvizet. Nagy csata volt. A végeredményt előre eláruljuk: döntetlen.

Emésztés – 1:0

Buborékos víz: A bikarbonát hatására (220-4300 mg/l) az emésztés könnyebb, hatékonyabb. Legjobb, ha étkezés közben is szénsavas ásványvizet kortyolgatsz.

Sima víz:
Az étkezés közben elfogyasztott 1-2 pohár víz hidratálja az emésztőrendszert, így könnyíti meg a bélműködést! A hatást tovább erősítheted, ha magnéziumban gazdagot választasz. A rendszeres vízivás nélkülözhetetlen a vesék jó működéséhez, és csökkenti az éhségérzetet!

Hidratálás – 1:1

Buborékos víz: Legyél vele nagyon óvatos. Mivel sóban gazdag vízről van szó, a só pedig megköti a folyadék egy részét, ezért különösen nem ajánlott a vizelési problémákkal küzdők és a vízhajtót szedők számára. A buborékok felfúvódáshoz vezethetnek, légszomjat okozhatnak.

Sima víz: Az étkezések között, naponta legalább 1,5 l vizet kell meginni. A sima víz kevesebb ásványi elemet tartalmaz, mint a szénsavval dúsított, ezért kiválóan alkalmas a szervezet hidratálására, különösen a nagy fizikai erőkifejtést követelő feladatok végzése közben. Ezenkívül rendben tartja a vesék megfelelő működését!

Ásványi anyagok – 2:2

Buborékos víz: Szegényebb kalciumban mint szénsavmentes társa, de számos ásványi elemet tartalmaz. A bikarbonátban gazdag vízfajták általában elég sok nátriumot is tartalmaznak. Ügyelj erre, ha só nélküli diétán vagy. A szénsavval dúsított vizek kiválóak sportolók számára, mert egy edzés vagy verseny során az izzadsággal nagyon sok ásványi anyag is eltávozik a szervezetből.

Sima víz: Bizonyos vízfajták kevés ásványi elemet tartalmaznak, ezért még a babáknak készítendő ételekhez is felhasználhatók. A többi változat igen gazdag ásványi elemekben: kalciumban, vasban, foszforban, foszfátban, magnéziumban. A vízben lévő kalcium nagyon könnyen felszívódik, ezért kiváló fegyver a csontritkulás elleni harcban.

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.