Borravaló: adni vagy sem? Kényes kérdés. Egyre többen érzik úgy, hogy elveszítette eredeti jelentését, vagyis, hogy minőségi szolgáltatásért cserébe, a számla összegén túl, adjuk némi extra pénzt a pincérnek, a fodrásznak, a taxisofőrnek, hanem, egyfajta kötelező felárként mindenki kalkulál vele, ha elégedett, ha nem. Az ételrendelő applikációk elterjedésével azonban, amelyekkel akár előre rendezhetjük is a számlát, megszűnt a jattolási kényszer, sőt, ha "érintésmentes" átvételt szeretnénk, még találkoznunk sem kell a kiszállítóval.
Ezt a lehetőséget választotta az Egyesült Államokban egy nő, így, amikor a futár megérkezett az étellel és becsöngetett, csak annyi lett volna a dolga, hogy leteszi a csomagot az ajtó elé. Ezzel szemben ő várt, nem mozdult, majd egy ponton megkérdezte: Nem kellene nekem fizetni? Mire a meglepett vásárló mondta, hogy ő bizony már fizetett az appon keresztül, erre a futár közölte, hogy ő itt nem lát semmit a borravaló mezőben. "Mert nem adtam borravalót" - jött a válasz, majd az egy-két másodperc kínos csend után a minden bizonnyal igen éhes hölgy feltette a kérdést: "Esetleg, megkaphatnám az ételem?" Mire a futár, ahelyett, hogy letette volna, a kertbe hajította az ebédet. Bizonyára nem tudta, hogy a csengő melletti kamera mindent rögzített, és pár óra múlva viszontláthatja majd magát a legnépszerűbb videómegosztón, mint a tapló kajakiszállító prototípusa. A felháborodott vásárló egyetlen mondatot írt a videó mellé: "Nem kötelességem borravalót adni. Ennyi."
A TikTokra feltöltött videó megosztotta a kommentelők népét: voltak, akik szerint a futár reakciója felháborító, és úgy gondoljá, holnap már nem lesz munkája, mások szerint igenis illendő lett volna egy kis pénzt adnia annak, akiigénybe vette a szolgáltatást, megint más szerint az lenne az üdvözítő, ha végre szakítanánk a borravaló osztás otsoba, elavult intézményével.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.