Gépi mosás esetén, azért van tiltólistán a fürdőszobai szőnyeg, mert általában olyan anyagból készül, ami extra nedvszívó tulajdonsággal rendelkezik.
Az, hogy a szőnyeg viszonylag nagy mennyiségű vizet tud magába szívni, természetesen nagyon praktikus a fürdőszobában. Ha viszont a mosógépről van szó, akkor ez a különleges képesség komoly problémává válhat. Miután beindítjuk a mosást, egy ilyen szőnyeg rendkívül nehéz lesz a sok víztől, ez a többletsúly pedig túlterheli a mosógép dobját, ami hosszútávon az egész készüléket tönkreteheti, ezért nem éri meg kockáztatni.
A Freundin cikke szerint tehát ahelyett, hogy a fürdőszobai szőnyeget a mosógépbe tennénk, jobb, ha kézzel mossuk – ezt megtehetjük a kádban vagy a zuhanyfülkében is. De, ha úgy érezzük, hogy ez túl nagy erőfeszítést igényel, akkor vigyük el a szőnyeget egy mosodába, hiszen az ipari mosógépeket nehezebb ruhadarabokhoz tervezték, így könnyebben megbirkóznak a fürdőszobai szőnyeggel, mint a mi, otthoni mosógépünk.
Ahogyan azt mi is megírtuk, a takarékosabb mosás és a tisztább ruhák érdekében figyeljünk arra, hogy mennyi ruha kerül a mosógépbe, emellett válasszunk megfelelő mosási ciklust, vízhőmérsékletet, továbbá az sem mindegy, milyen textilt mosunk, ahogyan a szennyezettség szintjét is mindig szem előtt kell tartanunk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.