A nyári kerti munkák során gyakran kerül elő a létra. Mutatjuk, mire figyelj, hogy ne kórház legyen a vége!
Az első és legfontosabb, hogy használat előtt mindig ellenőrizzük a létrát, hogy milyen állapotban van! Ha a láb elkopott vagy a lépcsőfok meglazult, javítsuk meg. Régi falétránál ellenőrizzük a szétcsúszást gátló láncot is, nehogy használat közben megbillenjen. Ha úgy ítéljük meg, alkalmas a használatra, még mindig több dologra érdemes figyelni.
Az alumínium létrák aljára általában már gyárilag tesznek műanyag csúszásgátlót. Ha fa létránk van, erre is felszerelhetünk csúszásgátló védősapkát vagy filcet, így biztos, hogy nem karcolja meg a padló felületét és nem csúszik el.
Ha lépcsőkre kell állítanunk a létrát, soha ne tegyük azt sámlira vagy székre! Szerezzünk be egy létra aljára rögzíthető kitámasztót, amely segít kiegyenlíteni a szintkülönbséget. Ezzel a kitámasztóval a létra stabilan fog állni, így nem tud elmozdulni, és biztonságosan végezhetjük a munkát.
Amikor létráról festjük az ablakkeretet, rögzítsünk a falra egy hosszú lécet keresztben a létra fölé, majd a létrát is rögzítsük a léchez egy erős kötéllel. A léc mindkét oldalán a falhoz támaszkodik, miközben távol tartja a létrát az üvegtől, így biztosítva, hogy munka közben ne törjük be az ablaküveget.
Forrás: Metropol
(Borítókép: Shutterstock)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.