Párolt lila káposzta  recept
Párolt lila káposzta
Pihe-puha mézeskalács recept
Pihe-puha mézeskalács
Lila hagymás, majonézes krumplisaláta recept
Lila hagymás, majonézes krumplisaláta
Lencsefőzelék recept
Lencsefőzelék
Retró kókuszkocka recept
Retró kókuszkocka
Franciasaláta (alaprecept) recept
Franciasaláta (alaprecept)
Paradicsomos lencseleves recept
Paradicsomos lencseleves
Klasszikus kocsonya recept
Klasszikus kocsonya
Klasszikus linzer recept recept
Klasszikus linzer recept
Elronthatatlan kocsonya  recept
Elronthatatlan kocsonya
Mézeskalácsos kuglóf recept
Mézeskalácsos kuglóf
Pozsonyi kifli recept
Pozsonyi kifli
Zserbó – az eredeti recept recept
Zserbó – az eredeti recept
Spenótfőzelék fokhagymásan recept
Spenótfőzelék fokhagymásan
Lencsegulyás recept
Lencsegulyás
Elronthatatlan sajtos pogácsa recept
Elronthatatlan sajtos pogácsa
Fanta szelet egyszerűen recept
Fanta szelet egyszerűen
Kókuszgolyó pofonegyszerűen recept
Kókuszgolyó pofonegyszerűen
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti recept
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti
Gesztenyés bejgli recept
Gesztenyés bejgli
Praktikus

Ezt a 6 dolgot mindenképp tartsuk szem előtt, ha mirelittel főzünk

A fagyasztott alapanyagoknak, de akár a félkész, mirelit ételeknek is igen nagy hasznát látjuk mindennapi sütéseink-főzéseink során. Van azonban néhány alapszabály, amit érdemes szem előtt tartani, ha mirelittel dolgozunk.

A fagyasztás az egyik legegyszerűbb és épp ezért a legnépszerűbb fagyasztási eljárás. Persze nem mindent lehet lefagyasztani - és vannak olyan élelmiszerek is, amelyek, bár nem gondolnánk, de kiválóan tolerálják a mínuszokat - de amit viszont igen, annak igen nagy hasznát látjuk mindennapi sütéseink-főzéseink során. Van azonban néhány alapszabály, amit érdemes szem előtt tartani, hogy mirelittel dolgozunk.

A fagyasztott zöldségeket rövidebb ideig is elegendő főzni, nem úgy, mint nyers formájukban / Fotó: Shutterstock

1. Már a vásárlásnál legyünk résen

Amikor mirelit terméket veszünk, ne csak a szavatossági időt ellenőrizzük a címkén, hanem tapogassuk meg a zacskót is. Ha a termék össze van állva, az azt jelzi, hogy korábban már legalább egyszer kiolvadt, majd pedig újra visszafagyott. Ez azért baj, mert a hőmérséklet-ingadozás miatt a zöldségekben vagy gyümölcsökben jégkristályok képződnek, amelyek jelentősen rontják a termék minőségét és élvezeti értékét.

2. Nem minden süthető sütőben

Ha egy félkész terméket – például hasábburgonyát, halrudacskát, nuggetset – nem bő olajban, hanem a sütőben szeretnénk sütni, akkor már vásárlásnál ellenőrizzük a címkén, hogy az adott étel alkalmas-e erre, és mindig pontosan tartsuk be a felhasználási javaslatot.

3. Nem kell mindent felolvasztani

A mirelit zöldségeket levesbe, főzeléknek, de akár köretként is készíthetjük. Fontos, azonban, hogy ne olvasszuk fel, hanem fagyottan használjuk. Ugyanígy tegyünk a gyümölcsökkel is, ha levest vagy smoothie-t készítünk. A fagyasztás hatására a víz térfogata megnő, és a zöldségfélék sejtfalai kitágulnak, emiatt kásás, pépes lesz. Ha viszont fagyottan dobjuk a lábasba, akkor az elkészítés során gyorsan felenged, és így az állaga hasonlítani fog a friss zöldségre, gyümölcsre.

4. Okosan a fagyasztott gyümölccsel

A sütemények készítésénél a gyümölcsöket mindenképp olvasszuk fel használat előtt. Ne tegyük forró vízbe, mert ezzel a külső részt megfőzzük, a belseje pedig fagyos marad. A legjobb, ha szobahőmérsékleten hagyjuk kiolvadni, vagy a hűtőbe tesszük néhány órára. Ha sietünk, hideg vízben is kiolvaszthatjuk. Mielőtt a süteménybe kerül, csepegtessük le, így biztosan nem áztatja el a tésztát vagy hígítja fel a krémet.

Mielőtt a süteménybe kerül a mirelit, kiolvasztott gyümölcs, csepegtessük le, így biztosan nem áztatja el a tésztát vagy hígítja fel a krémet /Fotó: Shutterstock

5. Változik a főzési idő

Ha párolt zöldséget szeretnénk köretnek vagy francia saláta alapnak, akkor figyeljünk oda, hogy nehogy túlfőzzük, mivel a fagyasztott zöldségeket rövidebb ideig is elegendő főzni, nem úgy, mint nyers formájukban.

6. Ami megromolhat, meg is romlik

Sokan úgy hiszik, hogy ha valamit lefagyasztunk, akkor az abban az állapotában marad az idők végezetéig, ahogyan azt betettük. Ez tévedés! Általában a zöldségeknek, gyümölcsöknek és a húsoknak 8-12 hónap a szavatosságuk. Mindig ellenőrizzük a lejárati időt, vagy ha mi magunk fagyasztunk le valamit, akkor írjuk rá a dátumot. Ha pedig valamit kiolvasztottunk, azt már tilos újra lefagyasztani!

Ha magad fagyasztanál, szuper tippeket találsz hozzá a borsonline.hu-n!

 

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.