Ha friss gyógynövényekről van szó, akkor logikusnak tűnhet, hogy ahhoz bizony ragyogó napsütésre, és nyári hőségre van szükség. Ez azonban tévhit! Léteznek ugyanis olyan gyógyfüvek, melyek a téli hónapokban is gyűjthetőek, ráadásul az egészségünknek is jót tesznek, főleg influenzajárvány idején.
Nem véletlen, hogy a leghatékonyabb gyulladáscsökkentő, fájdalomcsillapító krémek fő alkotóeleme a fekete nadálytő. Készítsünk belőle mi is bátran pakolást, meglátjuk, nagy hasznát vesszük majd, legyen szó reumatikus fájdalmakról, ízületi panaszokról, zúzódásokról vagy fekélyek kezeléséről. Ehhez a növény gyökerét kell begyűjtenünk, amelyet főként vízpartokon, árkok mentén találunk meg. Alaposan mossuk meg, majd robotgépben vagy botmixerrel pépesítsük. Ezt a masszát kenjük fel a kezelendő testrészre. Az arcunkra is kenhetjük, hiszen ránctalanító hatása egészen különleges.
Ezek a zöldlevelű gyógynövények képesek áttelelni, így ilyenkor is begyűjthetjük. A tyúkhúr főleg erdőszéleken, gyepekben, parkokban található. Teája segíti az epe- és veseműködést, csökkenti a koleszterinszintet. Használhatjuk légúti betegségekre, köhögésre, tüdőbajra, valamint emésztési zavarokra.
Eszünkbe se jusson a bogyókat, azaz a termését gyűjteni, mert az mérgező! Viszont a leveleit, szárait érdemes leszednünk, mert az abból hidegáztatással készített tea kiváló vérnyomáscsökkentő, szívnyugtató hatású, és még a stressz ellen is kiváló ital.
Ha kíváncsiak vagytok arra, melyik az a két másik gyógynövény, aminek segítségével kőkemény immunrendszert építhettek magatoknak, a toplista folytatását a Metropol oldalán megtaláljátok.
Ajánljuk még:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.