A 68 éves Hanks elárulta, hogy mivel 36 éves kora óta küzd a magas vércukorszinttel, így az orvosa sem tudott mást mondani neki: „Ismered azokat a magas vércukorszinteket, amelyekkel 36 éves korod óta küzdesz, hát már diplomáztál. 2-es típusú cukorbetegséged van, fiatalember.”
A színész természetesen azzal is tisztában van, hogy az sem tett jót a cukorbetegségének, amikor egy-egy szerep kedvéért meghízott vagy éppen lefogyott. Persze akkor még ezt nem tekintette problémának, de később ráébredt, hogy ez komoly hatással volt az egészségére. Szerencsére az orvosa azzal biztatta, ha sikerül elérnie az ideális testsúlyt, akkor azzal sokat javíthat az állapotán.
A diagnózis után Hanks úgy döntött, hogy radikálisan átalakítja életmódját. Elhagyta az egyszerű cukrokat és a feldolgozott szénhidrátokat, helyette teljes kiőrlésű gabonákban, rostokban gazdag ételeket fogyaszt. Emellett előnyben részesíti az egészséges zsírokat, valamint a sovány húsokat, például a csirkét, a halat és a dióféléket.
A testmozgást is komolyan veszi: minden nap legalább egy órát mozog, legyen szó sétáról, futópados edzésről vagy kutyasétáltatásról. Korábban nem fordított ekkora figyelmet a fizikai aktivitásra, de ma már tudja, hogy ez kulcsfontosságú az egészsége megőrzése szempontjából – írja a Mirror.
A világhírű színész őszintén beszélt arról, hogy korábban nem figyelt oda az étkezésére, és azt hitte, néhány apró változtatás, például a hamburgerzsemle elhagyása elegendő lehet. Ma már sokkal tudatosabb, bár bevallotta, hogy néha még mindig elcsábul egy-egy finomságra, de aztán mindig visszatér a helyes útra.
A színész története remek példa arra, hogy a cukorbetegség diagnózisa nem jelent végzetes ítéletet. Tudatos étrenddel és rendszeres testmozgással bárki javíthat az egészségén – akár meg is előzheti a betegség kialakulását.
A 2-es típusú cukorbetegség tünetei közé tartozik az állandó szomjúságérzet, a gyakori vizelés, a fáradékonyság, a homályos látás, valamint a sebek lassabb gyógyulása. Kezeletlenül súlyos szövődményekhez vezethet, például szívproblémákhoz, idegkárosodáshoz, látásvesztéshez és vesebetegségekhez.
Kialakulásának hátterében több tényező is állhat, például a túlsúly, a mozgásszegény életmód vagy a családi hajlam. A szakemberek szerint a rendszeres ellenőrzés és az életmódváltás segíthet csökkenteni a kockázatokat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.