Akárcsak az elemeket, égőket, a mobiltelefonokat, elhasznált, nem működő elektronikai berendezéseket sem szabad a kommunális hulladékkal együtt a kukába dobni. A már nem működő, vagy selejtezett elektronikai hulladékokat az erre a célra létesített gyűjtőhelyeken kell leadni, viszont nincs minden sarkon egy ilyen, sőt sokan nem is tudjuk, hol lehet ezeket fellelni.
A használt elektronikai eszközöket nem szabad a szemétbe dobni vagy a lomtalanításkor kihelyezni az utcára. A veszélyes hulladékokat, mint az akkumulátorokat és elemeket, fénycsöveket és izzókat a sok boltban és munkahelyen, iskolában kihelyezett, speciális hulladékgyűjtő edényekbe kell bedobni, vagy leadhatjuk a hozzánk legközelebb eső hulladékudvaron is. A mobilokat, egyéb elektronikai eszközöket azonban szinte csak a hulladékudvarokon lehet leadni.
Ha nincs a közeledben hulladékudvar, de van Auchan, akkor most az élelmiszerlánc boltjaiban is leadhatod a kiszuperált, régi mobiltelefonokat, tableteket, fülhallgatókat, töltőket, kábeleket.
A Föld napja alkalmából az Auchan Magyarország ismét csatlakozik a KÖVET Egyesület, a Jane Goodall Intézet, a Védegylet Egyesület és az Afrikáért Alapítvány „Passzold Vissza, Tesó!” elnevezésű mobiltelefon-visszagyűjtő kampányához. Egy hónapon át, azaz május 22-ig le lehet adni az összes Auchan áruházban a feleslegessé vált mobilokat, GPS-eket, töltőket, kábeleket és egyéb elektronikai eszközöket újrahasznosításra.
Az egyik, hazai hulladékfeldolgozó cég honlapja szerint a telephelyre beérkezést követően a mobiltelefonok akkumulátorát eltávolítják, és típus szerint válogatva átadják egy másik cégnek, amelyik gondoskodik hasznosításukról. A telepekre érkező régi mobilokból adatot kinyerni szinte lehetetlen, miután eltávolítják belőlük az akksikat.
A maradék telefontesteket, a működésképtelenné tett készülékeket zárt tárolóhelyiségben őrzik és a kohászati újrafeldolgozóhoz – más elektronikai hulladékkal együtt – leplombált teherautóban szállítják. Hasznosításuk apró anyagszemcsékre történő aprítást követően speciális rézkohóban, 1300 Celsius-fokon történő olvasztással történik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.