A kávéfőzés különleges módján a törököktől lesték le a magyarok. Később persze saját ízlésükre alakították a Budaiak és a Pestiek is a receptet, majd ráragasztották a fekete víz, és a fekete leves jelzőket. Sokáig vándorkávésok kínálták az élénkítő italt, hatalmasra, nyakukra akasztott tálcával járták a város utcáit. Az első kávézót az 1700-as években, a Régi posta utcában nyitották.
Ekkor persze még nem ismerték a világ legdrágább, ma már népszerű kávét. Ez pedig a Kopi luwak, amelyet Indonéziában, a Fülöp-szigeteken valamint Dél-Indiában állítanak elő. Kilónkénti ára 64 ezer – 307 ezer forint között mozog, de nemcsak ezzel szerzett hírnevet magának, hanem egyedi feldolgozásával is. Ezt ugyanis a cibetmacskafélék családjába tartozó maláj pálmasodró ürülékéből állítják elő. Az emlős a zamatos termést lelegeli, majd amikor bogyó formájában távozik a szervezetéből, a kávétermelők a salakanyagot lemossák és a benne található babszemeket megpörkölik, hogy aztán eladják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.