Fontos leszögetni, hogy a zsírok fogyasztása elengedhetetlen, hiszen a zsírban oldódó vitaminok csak így tudnak hasznosulni. Nem mindegy azonban, hogy mennyit fogyasztunk a különböző zsiradékokból, és azt milyen formában visszük be a szervezetünkbe.
Sokszor halljuk például, hogy a vaj egészségtelen, de ez tévhit! A lényeg, hogy kis mennyiségben fogyasszuk, és ha lehet, válasszunk csökkentett zsírtartalmú terméket. Ugyanez a helyzet a tejszínnel és a tejföllel is. Az előbbiből akár növényi eredetűt is használhatunk, az utóbbiból pedig keressük a csökkentett (12 %-os) zsírtartalmú változatot.
A két leginkább zsírszegény főzési technika a párolás és a főzés, de a grillezés során is meg lehet spórolni némi zsírt. A serpenyőben való sütéshez válasszunk jó minőségű, vastag, esetleg bordás aljú teflonserpenyőt, illetve wokot, és mindig pontosan mérjük ki a zsiradékot! Ha ecsetet használunk, biztos, hogy a lehető legkevesebb olaj kerül majd az edénybe.
Az olajos magvak és a diófélék, bár jelentős mennyiségű zsírt tartalmaznak, nagyon egészségesek! Fogyasszunk belőlük kisebb adagokat: napi 10-15 g mandula például kifejezetten hasznos a szervezet számára!
A klasszikus rántás, azaz a zsiradék és a liszt párosa helyett használjunk étkezési keményítőt a sűrítéshez, a krémleveseknél pedig nagyszerű megoldás a főtt burgonyával, sovány joghurttal való pépesítés/krémesítés.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.