Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti recept
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti
A legfinomabb gesztenyekrémleves recept
A legfinomabb gesztenyekrémleves
Tárkonyos csirkeraguleves gazdagon recept
Tárkonyos csirkeraguleves gazdagon
30 perces sajtos rúd recept
30 perces sajtos rúd
Pozsonyi kifli recept
Pozsonyi kifli
Párolt lila káposzta  recept
Párolt lila káposzta
Zserbó – az eredeti recept recept
Zserbó – az eredeti recept
A legjobb palacsintatészta recept
A legjobb palacsintatészta
Diós és mákos bejgli egyszerűen recept
Diós és mákos bejgli egyszerűen
Mézeskalácsos kuglóf recept
Mézeskalácsos kuglóf
Karácsonyi bejgli recept
Karácsonyi bejgli
Tiramisu egyszerűen recept
Tiramisu egyszerűen
Mákos guba  recept
Mákos guba
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Elronthatatlan sajtos pogácsa recept
Elronthatatlan sajtos pogácsa
Paradicsomos lencseleves recept
Paradicsomos lencseleves
Klasszikus kocsonya recept
Klasszikus kocsonya
Mézes krémes  recept
Mézes krémes
Hagyományos kókuszkocka recept
Hagyományos kókuszkocka
Kozáksapka recept
Kozáksapka
Praktikus

Így tüntetheted el a zavaró, zsíros foltokat a műanyag ételhordóról

Műanyag ételhordó /Fotó: Shutterstock
A műanyag edények praktikusak az ételek tárolására, ám elég egy paradicsomos vagy zsíros étel, és máris elszíneződnek. Jó hír, hogy nem kell újat vásárolnunk, hiszen néhány trükkel könnyen megtisztíthatjuk a foltoktól.

Kevés olyan háztartás létezik, ahol ne lenne legalább 1-2 műanyag edény, illetve ételhordó vagy uzsonnás doboz. Szeretjük őket, praktikusak, ám egy ponton mindegyik elszíneződik és foltos lesz a pörkölt zsírjától, a milánói szószától vagy a vadasmártástól. Ezzel persze még nem is lenne semmi probléma, ha egy mosogatással a makacs foltok, elszíneződések eltüntethetőek lennének. Azonban van néhány trükk, amivel megszüntethető ez a probléma, szóval eszetekbe ne jusson kidobni kedvenc műanyag edényeteket már csak azért sem, mert elég műanyag hulladék van már a világon - írja a Fanny magazin.

Elég egy paradicsomos vagy zsíros étel, és máris elszíneződik a műanyag ételes /Fotó: Shutterstock
Elég egy paradicsomos vagy zsíros étel, és máris elszíneződik a műanyag ételes /Fotó: Shutterstock

1. A nap ereje

A zsíroldásra a citrom is tökéletes: dörzsöljük át a felületet, majd tegyük ki az edényt közvetlen napfényre. A nap ultraibolya sugárzása segít eltüntetni a szennyeződéseket, ráadásul a felületen lévő baktériumok is elpusztulnak.

2. Viszlát, szagok!

Gyakran előfordul, hogy a műanyag ételhordók átveszik a zsír vagy a különféle ételek ízét. Szerencsére az ecet a kellemetlen szagok ellen is hatásos, emellett eltávolítja az elszíneződést és a lerakódott vízkőfoltokat. Töltsük meg a dobozt fele-fele arányban forró ecet és víz keverékével, és hagyjuk állni legalább 5-10 percig.

3. A legjobb fehérítő

A szódabikarbónát nemcsak a zsírfoltok, de a makacs ételfoltok ellen is bevethetjük, legyen szó kávé, tea vagy paradicsom okozta elszíneződésről. Töltsük meg a dobozt forró vízzel, adjunk hozzá 2-3 evőkanál szódabikarbónát, majd zárjuk rá a fedelét, és rázzuk össze. Hagyjuk ázni néhány órán át.

4. Nem karcol, nem horzsol

A folyékony súrolószerek nem csak a takarítás során lehetnek a segítségünkre. Hatékony zsíroldó összetételüknek köszönhetően az elhasználódott műanyag edények belsejét is hófehérré varázsolják. Ráadásul a mai súrolóporok finom szemcséjűek, így nem kell attól félnünk, hogy megkarcolják a felületet.

Így tüntetheted el a zavaró, zsíros foltokat a műanyag ételhordóról /Fotó: Shutterstock
Így tüntetheted el a zavaró, zsíros foltokat a műanyag ételhordóról /Fotó: Shutterstock

5. Ellensége a cukor

Szórjunk annyi cukrot az edénybe, amennyi a foltokat éppen befedi, és csorgassunk rá kevés mosogatószert. Tegyünk a tetejére néhány jégkockát, és töltsük fel az edényt ásványvízzel. Néhány óra múlva öntsük ki a keveréket, és nyoma sem lesz a foltoknak.

6. A legerősebb mosogatószer

A makacs zsíros szennyeződések és beszáradt foltok eltávolításához a mosószódát is bevethetjük. Ehhez tegyünk az ételtároló dobozba egy-két evőkanál szódát, öntsük fel forró vízzel. Áztassuk 20-30 percig, majd alaposan sikáljuk át. Kevés szódabikarbónával keverve fokozhatjuk a tisztítóhatást.

7. Mi van a címkén?

Fújjunk a zsírra konyhai zsíroldó tisztítószert, hagyjuk rajta néhány másodpercig, majd vizes kefével súroljuk át a felületet. Fontos, hogy olyan szert vásároljunk, ami élelmiszerrel érintkező felületeken is használható.

8. Felszívja a felesleget

Tegyünk egy kevés mosogatószert a műanyag edénybe, majd engedjünk bele meleg vizet. Helyezzünk rá pár lap összetépett konyhai papírtörlőt, majd zárjuk rá a fedelét. Alaposan rázzuk össze, végül vegyük ki a papírt és öblítsük ki az edényt.

9. Pár csepp elég

A foltos műanyagot a patikában kapható denaturált szesz segítségével is megtisztíthatjuk. Elsőként dörzsöljük be az alkoholt, utána mossuk le vízzel. Ha nem tűnik el azonnal a folt, ismételjük meg még egyszer, és hagyjuk rajta néhány percig.

A makacs zsíros szennyeződések és beszáradt foltok eltávolításához a mosószódát is bevethetjük /Fotó: Shutterstock
A makacs zsíros szennyeződések és beszáradt foltok eltávolításához a mosószódát is bevethetjük /Fotó: Shutterstock

10. A súrolás mestere

Vizezzünk be egy szivacsot, majd a dörzsis felére szórjunk sót vagy szódabikarbónát, és ezzel dörzsöljük át a sárgásbarna foltokat. Makacs foltok esetén ismételjük meg néhányszor, végül langyos, mosogatószeres vízben öblítsük el.

Borítókép: Shutterstock

Ajánljuk még:

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.