Görögország kimondhatatlan nevű finomsága, a Spanakopita. Ez nem más, mint egy spenótos-fetás rétestésztából készített pite. A legalább 10 réteslapot olajjal alaposan megkenve, kell egymásra rétegezni. A lényeg, hogy a fetától krémes és sós, míg a spenóttól friss lesz ez a különleges pite, vagy ha úgy jobban tetszik, torta.
Marokkóban járva érdemes megkóstolni a Bisteeyát, vagyis a mandulás-csirkés pitét. A ropogós tészta itt is réteslapokból áll, alatta pedig három réteg sül össze. Az egyik a fűszeres szárnyashús, amely sokáig galambból, ma már csirkéből készül, a másik a cukros, fahéjas mandula, a harmadik pedig egy savanykás, mégis lágy, citromos mártás, amihez tojást is adnak.
Argentína kedvelt pitéje az empanadas. A sült tésztákat a helyi finomságokkal töltik meg, vagyis hússal, olajbogyóval, keményre főtt tojással és mazsolával.
Az olaszok húsvéti pitéje elsőre diétásnak tűnhet, de maximum akkor, ha egy szeletnél többet nem eszünk belőle. A tészta olajjal, vízzel és búzacsírás lisztből készül. A töltelék készülhet sonkával, és zöldségekkel, vagy csak zöldségekkel is. Spenót, paradicsom, jó minőségű sajt és tojást kihagyhatatlan. A legmagasabb falú tepsiben, vagy tortaformában készítsük!
Az egyik legegyszerűbb és legjobban variálható francia étel a quiche (ejtsd: kis), ami tulajdonképpen egy omlós tésztaágyon pihenő, gazdag feltéttel megpakolt, tejszínes tojással összesütött lepény. A quiche-t eredetileg vasserpenyőkben készítették a német határ közelében. A név eredete is utal a közeli szomszédságra, hisz a quiche szó a német kuchen-ből franciásodott. Ma már egész Franciaországban elterjedt és kedvelt étel, valójában egy sós pite, amit vegetáriánus, de húsos, halas verzióban is elkészíthetünk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.