Kozáksapka recept
Kozáksapka
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Spenótfőzelék fokhagymásan recept
Spenótfőzelék fokhagymásan
Retró kókuszkocka recept
Retró kókuszkocka
Rántott karfiol recept
Rántott karfiol
Elronthatatlan kocsonya  recept
Elronthatatlan kocsonya
Hagyományos kókuszkocka recept
Hagyományos kókuszkocka
Párolt lila káposzta  recept
Párolt lila káposzta
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral recept
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Holstein szelet recept
Holstein szelet
Dubarry-szelet recept
Dubarry-szelet
Klasszikus paprikás krumpli lecsókolbásszal recept
Klasszikus paprikás krumpli lecsókolbásszal
Mézes krémes  recept
Mézes krémes
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
A legfinomabb sütőtökkrémleves recept
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Mézeskalácsos kuglóf recept
Mézeskalácsos kuglóf
Máglyarakás kalácsból recept
Máglyarakás kalácsból
Hagymás rostélyos  recept
Hagymás rostélyos
Mákos guba  recept
Mákos guba
Paradicsomos lencseleves recept
Paradicsomos lencseleves
Vonz a horgászat és ki is próbálnád, milyen kifogni egy halat és abból készíteni az ebédet? Nos, nem a bot vagy a csali beszerzése az első lépés. Segítünk, hogy zökkenőmentes legyen a horgászpályafutásod kezdete, és ne egy vaskos csekk fogadjon rögtön az első alkalom után.

Gyerekként jó néhányan biztos leutánoztuk a szüleinket és egy faágra erősített damillal, és az arra csomózott horoggal megpróbáltunk a zavarosban halászni. A horgászat hobbi, sport és szenvedély, jól tudja ezt az a több százezer magyar, aki rendszeresen jár a tavak, folyók mellé. A horgászáshoz azonban nemcsak jó felszerelés, de türelem és tapasztalat, meg persze egy csomó olyan dolog kell, amire elsőre nem is gondolnál. Segítünk, ha kezdő horgászként vágnál bele ebbe a kalandba!

Kezdő horgászként nem a pecabot megvásárlása az első lépés /Fotó: Shutterstock
Kezdő horgászként nem a pecabot megvásárlása az első lépés /Fotó: Shutterstock

Nem a bot, hanem a vizsga megszerzése az első lépés

Sokan talán nem is tudják, hogy a magyar vízgazdálkodási területeken csak érvényes horgászvizsgával lehet horgászni. A vizsgához először is regisztrálni kell a Magyar Országos Horgász Szövetség (MOHOSZ) weboldalán, majd ki kell váltani a Magyar Horgászkártyát. A horgászvizsgához nem kell feltétlenül tanfolyamot végezni, elég csak letölteni az ingyenes tananyagot és megtanulni, majd részt venni egy online, feleletválasztós teszten. A teszten fel kell ismerni a különféle halakat, és tudni kell, melyek kapcsán van érvényben méretkorlátozás vagy mikor vannak tilalmi időszakok – írja a Pénzcentrum.

Szükséges az egyesületi tagság is

A sikeres horgászvizsgát követően még mindig nem érdemes a felszerelések felé venni az irányt, ugyanis van még pár lépés addig, hogy kimehessünk a víz mellé. A György Birtok honlapján szereplő információk szerint a vizsga után érdemes csatlakozni egy horgászegyesülethez, és ezt akár egy horgászboltban is meg lehet tenni. Az éves tagdíj befizetése után megkapjuk a fogási naplót, amelyben vezetni kell majd, hogy mely napokon és hova mentünk horgászni, illetve fel kell tüntetni a kifogott halak típusát és súlyát is.

Mielőtt kimennél a tóra horgász, van néhány teendő, amit el kell intézni! /Fotó: Shutterstock
Mielőtt kimennél a tóra horgász, van néhány teendő, amit el kell intézni! /Fotó: Shutterstock

Ha minden megvan, jöhet a területválasztás!

Magyarországon rengeteg olyan édesvíz található, ahol nyugodtan és persze sikerrel lehet pecázni. Ezek egy része állami, de vannak magánkézben lévő helyek is. A György Birtok szerint kezdőként a horgásztavaknál lesz a legnagyobb a sikerélmény, ugyanis oda telepítik a halakat, és ezeknél a helyeknél rendszerint nem is kell az éves bérletet megváltani, elég csak a napijegyért fizetni. A már némi gyakorlattal rendelkező horgászok ezután mehetnek a természetes vizekre, ahová már éves, területi horgászengedélyt kell váltani.

Ezután jöhet a technika és a felszerelés

Ha kiváltottad a horgászkártyát, letetted a vizsgát, csatlakoztál egy egyesülethez, megvan a fogási napló és azt is kinézted, hogy hova szeretnél menni horgászni, akkor jöhet a nagy döntés. Ki kell ugyanis választani a technikát (fenekezős, úszós, pergető vagy például műlegyezős horgászat), és csak ezután szabad megvásárolni a szükséges felszerelést.

Horgászat során fogási naplót kell vezetni /Fotó: Shutterstock
Horgászat során fogási naplót kell vezetni /Fotó: Shutterstock

Engedély nélkül súlyos lehet a büntetés

A horgászat nem olcsó mulatság, de muszáj elvégezni a vizsgát és kiváltani az engedélyeket, ugyanis komoly bírságra számíthat az, aki kockáztat. Az állami horgászjegy vagy turista állami horgászjegy nélkül pecázók akár 50 ezer forintos büntetés is kaphatnak, a területi jegy hiánya 25-50 ezer, a fogási napló mellőzése pedig akár 10 ezer forintos bírságot is jelenthet.

Borítókép: Shutterstock

Ajánljuk még:

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.