A természet önként és ingyen adja az orvosságot a bajokra. A gyógynövények persze nem helyettesítik a célzott orvosi beavatkozásokat és gyógyszereket, de számos pirulának olyan hatóanyag az alapja, melyet növényekből nyernek. A gyógyteák (főleg a koronavírus-járvány után) reneszánszukat élik, hiszen nemcsak gyógyítani képesek, de segítik szervezetünk és immunrendszerünk megerősítését, a betegségekkel szembeni védekezést.
Az öregedés megállíthatatlan folyamat, ám a rossz szokásokkal sajnos felgyorsíthatjuk és ha nem figyelünk oda arra, hogy mit eszünk és még nem is mozgunk rendszeresen, akkor a vártnál hamarabb jelentkeznek majd a különféle fájdalmak és betegségek. Szerencsére az egészséges és változatos életmód biztosíthatja a hosszú életet. Ebben pedig segítségünkre lehetnek még a gyógynövények is!
Kövér porcsin
A kövér porcsin az egyik olyan gyógynövény, amelyet szinte mindenki ismer, mégsem tudják, hogy nem pusztán gaz vagy gyom, amit látnak. A veteményesek vagy a parkok egyik kiirthatatlan lakója a porcsin, aminek számtalan jó tulajdonsága van. Magas a vitamin- és ásványianyag-tartalma, tele van omega-3 zsírsavakkal, ez pedig jó hatással van a keringésre, a szív és az agy egészségére. A kövér porcsinban található hatóanyagok segíthetnek lassítani az öregedést, és fogyaszthatjuk nyersen, salátában, vagy ihatjuk a teáját is.
Ginzeng
Az örök fiatalság gyógynövénye, nem véletlenül, hiszen a hatóanyagai rugalmassá, feszessé teszik a bőrt. A ginzeng az erős antioxidáns hatásának köszönhetően segít megelőzni a szív- és érrendszeri betegségeket, a cukorbetegséget és csökkenti a rák kialakulásának esélyét. Immunerősítő tulajdonsága erősíti a szervezetünket, így ellenállóbbak leszünk a betegségekkel szemben, sőt a ginzeng még a memóriát is javítja, enyhíti a fáradtságot és növeli az energiaszintet.
Pitypang
A pitypang minden része gyógyító hatással bír: a virágát tavasszal, a leveleit nyáron, a gyökerét pedig ősszel érdemes gyűjteni. A pityang méregteleníti a szervezetet, védi a májat és fokozza az étvágyat. Erős az antioxidáns hatása, emellett a pitypang gyökeréből készült kivonat hatásos az izületi fájdalmak ellen. Belsőleg és külsőleg is képes javítani a bőr állapotát, mely feszesebb, egészségesebb lesz tőle. A szárított pitypangból készült teát használhatjuk arclemosóként, hiszen feszesít, sőt segít eltüntetni a pattanásokat is – olvasható a Ripost cikkében.
Borítókép: Shutterstock
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.