A legjobb palacsintatészta recept
A legjobb palacsintatészta
Legényfogó leves recept
Legényfogó leves
Rakott karfiol (a klasszikus recept) recept
Rakott karfiol (a klasszikus recept)
Szilvás gombóc hagyományosan recept
Szilvás gombóc hagyományosan
Minestrone recept
Minestrone
Profiterol alaprecept recept
Profiterol alaprecept
Csörögefánk recept
Csörögefánk
Krémes spenótfőzelék recept
Krémes spenótfőzelék
Egyszerű csilis bab recept
Egyszerű csilis bab
Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel  recept
Tápiókapuding erdei gyümölcsökkel
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Mákos guba  recept
Mákos guba
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Egyszerű rakott kel recept
Egyszerű rakott kel
A legfinomabb sütőtökkrémleves recept
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Joghurtos kanalas fánk recept
Joghurtos kanalas fánk
Kapros tökfőzelék virslivel recept
Kapros tökfőzelék virslivel
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Finomfőzelék recept
Finomfőzelék
A leveskockákban koncentráltan találhatók meg a zöldségek és fűszerek zamata, ami sokat ad az ételek ízéhez, ám a bolti változatok a természetes összetevők mellett számos mesterséges anyagot is tartalmaznak, amit viszont nem biztos, hogy jó bevinni a szervezetünkbe. A házilag készített kockákba még tartósítószer sem kell, mégis hónapokig eláll.

Sokan szívesen ízesítenek leveskockával, hiszen gyorsan kellemes ízt kölcsönöz az ételnek. Megmutatjuk, hogyan készíthetjük el házilag, így pontosan olyan ízt kaphatunk, amilyenre vágyunk.

Házi leveskocka (Fotó: Shutterstock)
Házi leveskocka (Fotó: Shutterstock)
  1. Első lépésként válogassunk össze olyan zöldségeket, amelyeket az elkészíteni kívánt leveshez használni szeretnénk! A leveskockához ízlésünknek megfelelően használhatunk vöröshagymát, fokhagymát, sárgarépát, fehérrépát, zellert, zöldpaprikát, de akár kelkáposztát is.
  2. A fűszerezéshez elegendő lehet só és bors, de tehetünk a kockába szárított kakukkfüvet, majoránnát vagy petrezselymet is.
  3. Miután kiválogattuk a zöldségeket, mossuk és pucoljuk meg azokat! Használjunk olyan arányokat, ami az ízlésünknek megfelelő! Ezután vágjuk fel az összetevőket apró darabokra, de a legegyszerűbb, ha zöldségaprítót használunk!
  4. Öntsünk olajat egy lábasba, melegítsük fel és kezdjük el rajta dinsztelni a zöldségeket! Ilyenkor megszórhatjuk azokat sóval, borssal vagy az általunk választott fűszerekkel.
  5. Ha túl kevés az olaj, rakhatunk még hozzá. Ezt követően öntsük fel vízzel a zöldségeket és hagyjuk párolódni közel fél óráig. Az idő az összetevőktől és a mennyiségtől függően változhat. Időnkét kevergessük meg és ellenőrizzük a zöldségek állagát!
  6. Ha kész vagyunk, hagyjuk hűlni a zöldségeket, és amennyiben túl darabosnak találjuk, botmixerrel pürésítsük! Ezután nincs más dolgunk, mint külön adagokban eltenni!
  7. Ehhez több megoldás közül választhatunk. A legegyszerűbb megoldás, ha jégkockatartót használunk. Porciózzuk ki a zöldséget, majd tegyük a fagyasztóba! Még két praktikus és pénztárcabarát megoldást találsz a Borsonline cikkében, ebben a cikkben pedig egy pontos receptet is adunk hozzá!

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.