Mint már mindannyian tudjuk a néhány ezerszer látott reklámokból, hazánkban a legtöbb helyen rendkívül kemény a víz. A vízkőképződés a meleg, forró felületeken a következő károkat tudja okozni.
Ez a kép is ismerős lehet: a fűtőszál végzi el a nagyobb kávéfőzőkben a vízmelegítés feladatát. Nem kétséges, hogy a képen látható fűtőszál megkapta a „páncélját”. Ez elsősorban úgy érzékelhető a használó számára, hogy a felfűtési idő egyre hosszabb a belső „szigetelés” kialakulása miatt. Ez csak kényelmetlen, és lehet, hogy évekig működik a gép különösebb gond nélkül.
Ennél nagyobb problémát jelent, ha a vízkő már olyan vastag a csövekben, hogy az egyre szűkebb járatokon már nem tud keresztülfolyni a víz. A legkellemetlenebb jelenség az, amikor a már leszakadó vízkődarabok eltömítik a járatokat és szelepeket, a legkülönbözőbb problémákat okozva.
A fenti gépen még az a kellemetlenség is megtörtént, hogy a vízszintérzékelő olyan jelet kapott a vízkővel eltömődött érzékelőtől, mintha tele lenne a tartály vízzel, és a fűtőszál sajnos víz nélkül fűtött; tönkre is ment.
Hogyan tudjuk megelőzni ezt? Adjunk vízkőtlenítőt a kávéőrleményhez! Csak vicceltem. Két dolgot kell tennünk: lágy vizet kell eljuttatnunk a gépbe, melyet a legegyszerűbben egy sóval megfelelő időközönként regenerált gyantás vízlágyítóval tehetünk meg. A másik a rendszeres tisztítás fontossága: a napi karbantartást a külön rendelkezésre álló tisztítóporral és a vakszűrővel ejthetjük meg. Ha már megtörtént a baj és a rendszerben a kemény víz ott hagyta nyomát, akkor a citromsav csodálatos hatásával érdemes megismerkednünk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.