Rántott karfiol recept
Rántott karfiol
Fahéjas tekercs (cinnabon) recept
Fahéjas tekercs (cinnabon)
Puncstorta  recept
Puncstorta
15 perces banános palacsinta recept
15 perces banános palacsinta
Tartármártás házi majonézből recept
Tartármártás házi majonézből
Párolt lilakáposzta  recept
Párolt lilakáposzta
Francia hagymaleves sajtos pirítóssal recept
Francia hagymaleves sajtos pirítóssal
Lencsegolyók sütőtökpürével recept
Lencsegolyók sütőtökpürével
Pincepörkölt csülökből és lapockából recept
Pincepörkölt csülökből és lapockából
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti recept
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Aranygaluska vaníliasodóval  recept
Aranygaluska vaníliasodóval
Szilvalekváros tepertős papucs recept
Szilvalekváros tepertős papucs
Csokis muffin  recept
Csokis muffin
Őszi minestrone leves recept
Őszi minestrone leves
Máglyarakás kalácsból recept
Máglyarakás kalácsból
Apfelstrudel, az osztrák, húzott almás rétes recept
Apfelstrudel, az osztrák, húzott almás rétes
Káposztás tészta egyszerűen recept
Káposztás tészta egyszerűen
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Csikós tokány recept
Csikós tokány
Ha a vízkőről beszélünk, mindenkinek a mosógép jut eszébe, pedig a kávéfőző sokkal inkább veszélyben van. Évek óta csodálkozom azon, hogy a tisztának tűnő víz milyen károkat tud okozni a kávéfőzőgépben, ha a vízlágyítást nem végzik el a gépbe kerülő kemény víz esetében.

Mint már mindannyian tudjuk a néhány ezerszer látott reklámokból, hazánkban a legtöbb helyen rendkívül kemény a víz. A vízkőképződés a meleg, forró felületeken a következő károkat tudja okozni.

A mosógépszerelők álma...
A mosógépszerelők álma...

Ez a kép is ismerős lehet: a fűtőszál végzi el a nagyobb kávéfőzőkben a vízmelegítés feladatát. Nem kétséges, hogy a képen látható fűtőszál megkapta a „páncélját”. Ez elsősorban úgy érzékelhető a használó számára, hogy a felfűtési idő egyre hosszabb a belső „szigetelés” kialakulása miatt. Ez csak kényelmetlen, és lehet, hogy évekig működik a gép különösebb gond nélkül.

Ennél nagyobb problémát jelent, ha a vízkő már olyan vastag a csövekben, hogy az egyre szűkebb járatokon már nem tud keresztülfolyni a víz. A legkellemetlenebb jelenség az, amikor a már leszakadó vízkődarabok eltömítik a járatokat és szelepeket, a legkülönbözőbb problémákat okozva.

A fenti gépen még az a kellemetlenség is megtörtént, hogy a vízszintérzékelő olyan jelet kapott a vízkővel eltömődött érzékelőtől, mintha tele lenne a tartály vízzel, és a fűtőszál sajnos víz nélkül fűtött; tönkre is ment.

Hogyan tudjuk megelőzni ezt? Adjunk vízkőtlenítőt a kávéőrleményhez! Csak vicceltem. Két dolgot kell tennünk: lágy vizet kell eljuttatnunk a gépbe, melyet a legegyszerűbben egy sóval megfelelő időközönként regenerált gyantás vízlágyítóval tehetünk meg. A másik a rendszeres tisztítás fontossága: a napi karbantartást a külön rendelkezésre álló tisztítóporral és a vakszűrővel ejthetjük meg. Ha már megtörtént a baj és a rendszerben a kemény víz ott hagyta nyomát, akkor a citromsav csodálatos hatásával érdemes megismerkednünk.

Vakszűrő használata kötelező!
Vakszűrő használata kötelező!


Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.