Sárgaborsóleves füstölt hússal recept
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Klasszikus linzer recept recept
Klasszikus linzer recept
Klasszikus stíriai metélt  recept
Klasszikus stíriai metélt
Dubarry-szelet recept
Dubarry-szelet
Hagyományos tejes kifli  recept
Hagyományos tejes kifli
Paradicsomos lencseleves recept
Paradicsomos lencseleves
Hagyományos kókuszkocka recept
Hagyományos kókuszkocka
Rántott karfiol recept
Rántott karfiol
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Intelligens krémes recept
Intelligens krémes
Ünnepi francia pirítós recept
Ünnepi francia pirítós
Máglyarakás kalácsból recept
Máglyarakás kalácsból
Mézes krémes  recept
Mézes krémes
Amerikai káposztasaláta (Coleslaw) recept
Amerikai káposztasaláta (Coleslaw)
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük recept
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti recept
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti
Csokis muffin  recept
Csokis muffin
Krémes spenótfőzelék recept
Krémes spenótfőzelék
Spenótfőzelék fokhagymásan recept
Spenótfőzelék fokhagymásan
Kozáksapka recept
Kozáksapka
Praktikus

Nincs többé bolyhos ruha, ha ezeket a trükköket beveted

Igazán bosszantó, amikor az új kedvenc pulóverünk, nadrágunk vagy éppen kabátunk néhány viselés után kibolyhosodik. Az apró kis szöszcsomók ellen szerencsére van pár szuper trükkünk, amivel megelőzhetjük, vagy ha már kialakultak, kezelhetjük őket.

Néhány apróságot kell csupán betartanunk, és ruháink sokáig újként fognak tündökölni. A szöszhenger a legkézenfekvőbb megoldás, pillanatok alatt eltünteti a kialakult bolyhokat, az anyagra tapadt szöszöket. De nem ez az egyetlen megoldás, sőt, már a kialakulás ellen is sokat tehetünk. 

A bolyhos ruhák ellen néhány egyszerű praktika a segítségünkre lehet 
FOTÓ: SHUTTERSTOCK

Tartsunk rendet a szekrényben

Akármilyen hihetetlen, már ezzel is sokat tehetünk. Ha a hasonló anyagú ruháinkat egymás mellett tároljuk, azzal elkerülhető a bolyhosodásuk, mivel minimalizáljuk az azt okozó súrlódást, és növeljük a ruhák élettartamát. Emellett időről időre érdemes átnézni a ruháinkat, és a megjelenő szöszöket, bolyhokat azonnal eltávolítani, mert egy idő után makacsul rátapadhatnak a szövetre. 

Fésüljük át őket 

Ahogy a hajunkat is fésüléssel ápoljuk, úgy a ruháknak is jót tesz az efféle ápolás. Ha viselés után átkeféljük a szövetet, tovább megőrzi eredeti állapotát. Érdemes természetes sörtéjű ruhakefét választani, mert az kíméletesebb az anyaghoz. 

A borotva is hasznos eszköz

Igaz, finoman kell bánni vele, de a textilborotva is segíthet a bolyhok eltávolításában, vagy ennek hiányában egy eldobható borotva megteszi. Óvatosan húzzuk végig a pulóveren, egyszerre csak kisebb felületen, és fentről lefelé dolgozva. Ha a hagyományos borotva már nem segít, egy elektromos szöszborotvát is beszerezhetünk. Ezek a készülékek a beépített forgó pengékkel gyorsan eltávolítják a bolyhokat és a szöszöket, anélkül, hogy kárt tennének az anyagban – tanácsolja a Bors cikkében

A lógatva szárítás a kényes textilek megnyúlását eredményezheti
  FOTÓ: SHUTTERSTOCK

Meg is előzhetjük a problémát

Sokszor a mosással tesszük tönkre a ruháink anyagát. Nézzük meg a címkét, és ha kézi mosást javasol az útmutató, akkor mindenképpen tartsuk be. Ha megengedi a mosógép használatát, akkor pedig kifordítva, a hasonló anyagú ruhadarabokkal mossuk, vagy használjunk mosózsákot. Kímélő programot és mosószert válasszunk, és kerüljük az együtt mosást az olyan durvább textilekkel, mint például a farmer. A szöszök ellen használhatunk szösztelenítő mosólabdát is, ami a program ideje alatt összegyűjti a bolyhokat, sőt, az állatszőrt és a hajszálakat is. 

Ha minden mosási útmutatást betartottunk, akkor már csak a szárítási módokra kell odafigyelnünk. Szárítógépbe semmiképpen ne tegyük a kényes anyagú ruhákat, mert nemcsak a kibolyhosodást kockáztatjuk ezzel, hanem azt is, hogy összemegy. A szárítóra se tegyük lógatva, mert attól hamar megnyúlik az anyag. Inkább kiterítve, például egy törölközőre téve szárítsuk. 

Extra tipp

Évente 1-2 alkalommal ecetes vízben öblítsük át a ruhákat, hogy eltávolítsuk a beleragadt vízkőmaradványokat. Ez különösen fontos, ha kemény vízben mosunk. Az ecet egyébként segít megőrizni a szálak rugalmasságát is. Az öblítés után mossuk át a ruhákat hideg vízben, hogy eltávolítsuk az ecet maradványait is. 

 (Kiemelt kép forrása: Shutterstock)

 

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.