Szinte biztos, hogy abiztosan akkor van rajtunk a vadonat új hófehér pulóverünk, amikor bolognai az ebéd, vagy akkor van fent a nagymamától örökölt damasztabrosz, amikor kiborul egy pohár vörösbor a vacsoraasztalra. Még ennél is cifrább a helyzet, ha mindez nem fehér, hanem egy világos színű textillel történik, amikor semmiféle klórtartalmú szert nem vethetünk be, mert még nagyobb kárt csinálnánk, mint hasznot. Ekkor jön képbe a marhaepeszappan, nagyanyáink titkos csodafegyvere, ami nem csak, hogy tökéletesen tisztára varázsol mindent, de a szövetet és a környezetet is kíméli. De vajon hogyan lehetséges, hogy egy állat emésztőrendszerében termelődő folyadék ilyen kiválóan alkalmas a makacs foltok eltávolítására?
A marhák esetében az állat mája termeli az epét, amelyet a táplálék zsíros összetevőinek emésztéséhez használ fel. Az epe olyan anyagokat tartalmaz, amelyek képesek a zsírokat apróbb cseppekre bontani, így azok könnyebben emészthetők. Ez az emulgeáló hatás az, ami az epét kiváló folttisztítóvá teszi. A zsíros foltok ugyanis hasonló módon viselkednek, mint a zsírok az emésztőrendszerben, az epe pedig képes ezeket is apróbb részekre bontani, vagyis könnyebben eltávolíthatjuk a szennyezett anyagokat.
Először is kezezljük elő a foltot: nevesítsük be, és dörzsöljük be a szappannal, és tegyünk félre egy pár órár, hagyjuk, hogy dolgozzon. Mivel természetes anyagaról van szó, nem roncsolja a textiliát, még akkor sem, ha egy éjszakát áll. A hatóidő leteltével mossuk ki a ruhát, a gyártói utasításnak megfelelően - jó hír, akár már 30 fokos víz megfelelő lehet.
A színes anyagokkal ugyanígy járjunk el, és garantált, hogy a folt eltűnik, de a színek ugyanolyan ragyogóak maradnak!
(Forrás)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.