A legfinomabb sajtos-tejfölös lángos
Rakott zöldbab darált hússal
Csupacsokis brownie
Epres blondie
Mákos guba
Zsemlegombóc
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Tárkonyos csirkeraguleves
Kapros tökfőzelék virslivel
Krémes spenótfőzelék
Mézes-mustáros csirkemell
Vadas marha
Káposztás tészta egyszerűen
Dödölle - az eredeti recept
Dubarry-csirkemell
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Mirinda-szelet
Farsangi szalagos fánk
Klasszikus stíriai metélt
Klasszikus kuglóf
Talán meglepő lehet, de bizony még a téli időszakban is találkozhatunk csigával a kertben. Fontos tudni, hogy ilyenkor nem az a legjobb megoldás, hogy azonnal eltávolítjuk a kisállatot, ugyanis vannak olyan csigák, amelyek szoros kapcsolatban vannak a kert ökoszisztémájával.

A csigákról a legtöbbször az jut az eszünkbe, hogy kárt tesznek a növényekben: megrágják a leveleket és nyálkás nyomokat hagynak. Vannak olyan fajok, amelyek valóban veszélyt jelentenek a növényekre, azonban olyanok is akadnak, amik kifejezetten hozzájárulnak a talaj egészséges szerkezetéhez.

Tigriscsiga
A tigriscsiga akár 15-20 centiméter hosszú is lehet
FOTÓ: SHUTTERSTOCK

Jót tesznek a kertnek

A tigriscsigaként is ismert meztelencsiga például bomló növényi maradványokat és kisebb kártevőket fogyaszt, így közvetlenül nem károsítja a növényeket, viszont elősegíti a szerves anyagok lebontását, így jelentős szerepet játszik a komposztálásban.

Könnyen felismerhető

A tigriscsigát könnyen fel lehet ismerni szabályos, foltos mintázatáról, valamint viszonylag nagy méretőről – a kifejlett példányok akár 15-20 centiméter hosszúak is lehetnek – írja az Agrofórum

Így kezeld a csigákat!

Ha csigákról van szó, akkor vegyszerek használata helyett próbálj meg természetbarát módszereket – talajtakarást vagy természetes ragadozókat – alkalmazni ellenük. A vegyi csigaölők használatával ugyanis más, hasznos élőlények is elpusztulhatnak, ami veszélyezteti a kert ökoszisztémáját. 

Egy lépéssel előttük

Ahogyan azt korábbi cikkünkben megírtuk, jó taktika, ha már eleve megakadályozod a csigák kertbe jutását. Ehhez drótból kifeszíthetsz egy kerítést az ágyások köré, úgy, hogy alatta ne férjenek át. Átmászni biztosan nem fogják, mert a szúrós drót kellemetlen számukra. Ugyanezen elven működik a tojáshéj, amit szintén elszórhatsz a veteményes körül. 

 

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.