Klasszikus töltött káposzta recept
Klasszikus töltött káposzta
Újévi lencsefőzelék recept
Újévi lencsefőzelék
Tiramisu egyszerűen recept
Tiramisu egyszerűen
Retró kókuszkocka recept
Retró kókuszkocka
A tökéletes flódni recept
A tökéletes flódni
Lencseleves kolbásszal recept
Lencseleves kolbásszal
Lencsegulyás recept
Lencsegulyás
Lila hagymás, majonézes krumplisaláta recept
Lila hagymás, majonézes krumplisaláta
A legjobb palacsintatészta recept
A legjobb palacsintatészta
A legfinomabb gesztenyekrémleves recept
A legfinomabb gesztenyekrémleves
Lencsefőzelék recept
Lencsefőzelék
Elronthatatlan sajtos pogácsa recept
Elronthatatlan sajtos pogácsa
Szilveszteri malacsült recept
Szilveszteri malacsült
Kaszinótojás franciasalátával recept
Kaszinótojás franciasalátával
Spenótfőzelék fokhagymásan recept
Spenótfőzelék fokhagymásan
Kaszinótojás és tormakrémes sonkatekercs recept
Kaszinótojás és tormakrémes sonkatekercs
Mákos guba  recept
Mákos guba
Mézes krémes  recept
Mézes krémes
Kaszinótojás franciasalátával recept
Kaszinótojás franciasalátával
Lencseleves gazdagon recept
Lencseleves gazdagon
Érdekességek

5 szobanövény, ami télen is virágzik és színesebbé teszi a szürke napokat

Egy cserép szép, színes virág igazi gyógyír lehet a léleknek a ködös januári napokon. Mutatjuk, milyen növényt szerezz be, ha szeretnéd picit vidámabbá varázsolni az otthonodat.

Télen is könnyedén tavaszi hangulatot teremthetsz az otthonodban: az ilyenkor is virágzó szobanövények nemcsak szépséget és életet visznek a lakásba, hanem a szürke napokat is kiszínezik. Íme, öt csodálatosan szép, színes virág:

  • Fokföldi ibolya

Az egyik legnépszerűbb a télen is virágzó szobanövények közül. A virágok színe lehet rózsaszín, lila, bíbor, fehér, kék vagy tarka. Mivel szereti a világos helyeket, tedd az ablakpárkányra, hiszen ilyenkor nagyon kevés fény jut be a lakásba. Kedveli a párás környezetet, ezért a konyhai vagy a fürdőszobai ablakban is jól érzi magát. A kemény víz nem tesz neki jót, ezért felforralt, majd langyosra hűlt vízzel tölts vizet az alátétbe, majd fél óra után öntsd ki a felesleget. Ha nagyon száraz a helyiség levegője, rakj az alátétbe kavicsokat és rendszeresen vizezd be őket – így növelheted a növény környezetében a páratartalmat. Mikor a levele vagy a virága elszárad, az elhalt növényi részt azonnal távolítsd el, nehogy megtelepedjenek rajta a kórokozók!

A fokföldi ibolya télen az ablakpárkányon érzi jól magát igazán / Fotó: Shutterstock
  • Korallvirág

Ez a kedvelt virág Madagaszkárról származik, és több színben is kapható. Legelterjedtebb a piros színű, de gyakori sárga, narancssárga, rózsasín színekben is. Nem túl vízigényes: amikor a föld már egy kicsit szikkadt, akkor öntözd! A korallvirág szereti a szárazabb levegőt, nem igényel párásítást, leveleit nem kell permetezni. Ahhoz, hogy virágot hozzon, legalább 12-14 órát sötétségben kell lennie, 6-8 héten át. Virágzás után vágd le az elszáradt virágokat és hajtásokat. 

  • Orchidea

Az orchidea számos színben és méretben kapható. Olyan helyen érzi jól magát, ahol bár kap fényt, nem éri tűző napsütés – a legjobb egy ilyen adottságú ablakpárkány. Onnan tudod, hogy szomjas, ha a gyökerei szürkés színűek. A legjobb, ha heti egyszer vízbe meríted, majd lecsepegtetve visszateszed a helyére. Vigyázz rá, hogy soha ne maradjon pangó víz a cserépben! A növényen maradt virágszárat vágd le, így serkentve újabb virág meghozatalára.

  • Azálea

Az azálea egy könnyen nevelhető, mutatós növény. A virágok színválasztéka széles, a fehértől a halvány rózsaszínen át egészen a vöröses, lila színekig terjed. Érzékeny a mészre, még a csapvízben található mész is képes károsítani, így legjobb esővízzel locsolni és savanyú kémhatású virágföldbe ültetni. Szereti a párás környezetet, így a virágzása alatt naponta borítsd be vízpermettel. Azonban itt is fontos a mértékletesség, hiszen a túl sok nedvesség hatására könnyen rothadásnak indulhat.  Az azálea káros lehet a háziállataidra, így vigyázz, hogy nehogy egyenek belőle!

A rózsaszín virágú azálea biztosan felvidít / Fotó: Shutterstock 
  • Szobaciklámen

A szobaciklámen az őszi és téli szezon egyik sztárja – nem véletlenül. A színe lehet vörös, rózsaszín, ciklámen, fehér, és ezek ezerféle árnyalata. Megfelelő gondoskodás mellett a ciklámen akár 6 hétig is virágozhat, ezt követően azonban a növény nyugalmi időszakba lép. Leginkább a világos, de közvetlen napsütéstől mentes helyeket kedveli. Alulról öntözd úgy, hogy a cserepet egy vízzel töltött edénybe teszed, megvárod, amíg a talaj átnedvesedik, majd a felesleges vizet hagyod elfolyni. Az elhaló leveleket és virágokat határozott mozdulattal tépd le, ne vágd, így elkerülhető a rothadást.

(Forrás)

Kiemelt kép: Shuttertock


 

 

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.