Tárkonyos csirkeraguleves
Rakott zöldbab darált hússal
Káposztás tészta egyszerűen
Tojásos nokedli fejes salátával
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Babgulyás
Klasszikus túrógombóc fahéjas tejföllel
Mákos guba
Körömpörkölt csülökkel
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Farsangi szalagos fánk
Finomfőzelék
Kijevi csirkemell rizibizivel
Klasszikus kuglóf
Zsemlegombóc
Kínai szezámmagos csirke
Dödölle - az eredeti recept
Dubarry-csirkemell
Kapros tökfőzelék virslivel
Krémes spenótfőzelék
A jukka az egyik legnépszerűbb szobanövény, amely nemcsak mutatós, hanem viszonylag kevés gondozást is igényel. Ahhoz azonban, hogy évekig egészséges és szép maradjon a növény, érdemes róla néhány fontos dolgot tudni.

A jukka nagyon kedveli a napfényt, így a lakásban mindenképpen olyan helyet keress számára, ahol a lehető legtöbb fény éri. Túl sötét környezetben a levelei fakóvá válhatnak, és a növekedése is lelassulhat. 

Jukka
A jukka hosszú ideig szép marad, ha megfelelően gondozod
FOTÓ: SHUTTERSTOCK

Nem kedveli a hideget

Ha az ideális hőmérsékletet nézzük, akkor 15-25 Celsius-fok között még remekül érzi magát, az átteleltetés során azonban figyelj arra, hogy 10 foknál ne legyen hidegebb a helyiségben, valamint arra is ügyelni kell, hogy a jukkát ne érje tartósan huzat. 

Nem szabad túlöntözni

Mivel a jukka gyökerei érzékenyek a túlöntözésre, ezért érdemes hagyni, hogy a talaj kiszáradjon két locsolás között. Általában hetente egyszeri öntözés elegendő, télen pedig még ennél is kevesebbre van szüksége. Ha a levelei megbarnulnak vagy lehullanak, az a túl sok víz jele lehet. 

Meghálálja a törődést

Ősztől tavaszig a jukka nem igényel tápoldatot, tél végétől azonban ajánlott két hetente pótolni a tápanyagokat – hívta fel a figyelmet az Agroinform cikke. Az a jukka ugyanis, amelyik elmúlt már 10 éves, és igazán jól érzi magát, gyönyörű virágokat hoz majd, amelyek a harangvirágra emlékeztetnek. 

jukka
A 10 évnél idősebb jukka akár virágot is hozhat
FOTÓ: SHUTTERSTOCK

A metszés tavaszig várhat

Ha a jukka túl magasra nő, vagy elvékonyodott a törzse, akkor nyugodtan meg lehet metszeni. Ezt érdemes tavaszra vagy nyár elejére időzíteni, amikor a növény aktív növekedési fázisban van. 

Ahogyan azt korábbi cikkünkben megírtuk, a téli hónapokban a szobanövények is pihennek, ezért a fejlődésük és a növekedésük is lelassul. Természetesen ebben az időszakban is fontos, hogy megfelelő körülményeket biztosítsunk számukra. Itt elolvashatod, hogy mit tehetsz azért, hogy tavasszal újult erővel tudjanak fejlődni kedvenc virágaid!

 

 

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.