Nincs egyértelmű válasz arra a kérdésre, hogy milyen gyakran kell öntözni a szobanövényeket, hiszen mindegyikőjük vízigénye más-más. Általánosságban arra érdemes figyelni, hogy a növény földjének felső rétege, nagyjából 2 cm mélyen, nedves legyen. Ez általában nem is jelent problémát, hiszen néhány naponta vagy hetente gondoskodunk róluk. De mi van akkor, ha hosszabb időre el kell utaznunk? Ha nem tudunk megkérni egy jó fej szomszédot, hogy alkalmanként ugorjon át, ez a szuper trükk segíthet.
A megfelelő vízmennyiségről a legegyszerűbben úgy gondoskodhatunk, ha törölközőt helyezünk a fürdőkádba, majd vizet engedünk bele, és hagyjuk, hogy a textil magába szívja. Annyi víz legyen a kádban, hogy a törölköző(k) teljesen átitatódjanak vele, de ne lepje el őket teljesen. Ekkor nincs más dolgunk, mint hogy szép sorban rátegyük a növényeket a törölközőre, és hagyjuk, hogy lassan, nap nap után magukba szívjanak annyi nedvességet, amennyire szükségük van. Értelemszerűen annyi törölközőt használjunk, amennyin kényelmesen elférnek a növények. Az alábbi videó jól szemlélteti a módszert.
Ahogy arról korábban írtunk, nem mindegy, hogy milyen módon öntözzük a szobanövényeinket. Míg egyes fajták esetében a felülről locsolás lehet a legjobb módszer, addig másoknál kifejezetten kerülni kell ezt az opciót, és csak az alulról történő öntözés jöhet szóba. A törölközős trükköt utóbbiak esetében érdemes bevetni, vagyis azon növényeknél, amik a párát, a folyamatosan nedves talajt kedvelik. Ilyenek például a páfrányok. Esetükben az alulról locsolás biztosítja, hogy a szobanövény mindig hozzájusson a kellő mennyiségű vízhez, anélkül, hogy a felszínen a pangó víz károsodást okozna a gyökerében. A laza szerkezetű vagy tőzeges talajba ültetett növényeket is érdemes lehet alulról locsolni, mert az könnyen átereszti a vizet, ezáltal hosszabb ideig biztosít a gyökerek számára elegendő nedvességet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.