Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Klasszikus linzer recept recept
Klasszikus linzer recept
Csokis muffin  recept
Csokis muffin
Klasszikus stíriai metélt  recept
Klasszikus stíriai metélt
Holstein szelet recept
Holstein szelet
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Csikós tokány recept
Csikós tokány
Fahéjas tekercs (cinnabon) recept
Fahéjas tekercs (cinnabon)
Őszi minestrone leves recept
Őszi minestrone leves
Párolt lila káposzta  recept
Párolt lila káposzta
Sütőtökös-csokis halloweeni muffin recept
Sütőtökös-csokis halloweeni muffin
Szilvalekváros tepertős papucs recept
Szilvalekváros tepertős papucs
Puncstorta  recept
Puncstorta
Klasszikus csülök pékné módra recept
Klasszikus csülök pékné módra
Káposztás tészta egyszerűen recept
Káposztás tészta egyszerűen
Mézes krémes  recept
Mézes krémes
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti recept
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti
Lencsegolyók sütőtökpürével recept
Lencsegolyók sütőtökpürével
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Máglyarakás kalácsból recept
Máglyarakás kalácsból
Praktikus

Így védd a mobilodat a kánikulában: ha nem vigyázol, akár tönkre is mehet a készülék

A nyári melegben ne hagyjuk sokáig az autóban a mobilt /Fotó: Shutterstock
A hőség nem tesz jót elektronikus eszközeinknek, pláne a mobiloknak, amik mindenki zsebében ott lapulnak. A nagy melegben felpúposodhat az akksi, így jobb esetben csak ezt az alkatrészt kell kicserélni, rosszabb esetben viszont a képernyőt is tönkreteheti. Mutatjuk, hogyan kerülhetjük el mindezt!

Mobil nélkül már el sem indulunk otthonról, hiszen mindent a zsebünkben levő készülékben tárolunk. A telefonszámok mellett a mobilon tartjuk a legfontosabb adatainkat, a készülék sokaknál már össze van kötve a bankkártyával. Mobilon keresztül intézzük a levelezést, a bankolást, nem beszélve a chatelésről, a netezésről és az egyéb tartalomfogyasztásról.

A nyári melegben ne hagyjuk sokáig az autóban a mobilt /Fotó: Shutterstock
A nyári melegben ne hagyjuk sokáig az autóban a mobilt /Fotó: Shutterstock

Ha nyaralni vagy kirándulni megyünk, akkor pedig a Térkép nevű alkalmazás lesz az, ami szinte mindig nyitva lesz, hogy ne tévedjünk el a számunkra elsőre idegen városokban. Minél több appot használunk egyszerre, annál hamarabb felmelegszik a telefon, főleg, ha a kinti hőmérséklet is elég magas. Nem árt ilyenkor extrán vigyázni a mobilra – olvasható a Fanny magazinban.

Ne hagyd elöl a mobilt a strandon

A telefonok és egyéb elektronikai eszközök kifejezetten szívják a meleget, így nagyon hamar felforrósodnak. Ezért mindig tartsd árnyékban, vagy takard le legalább egy törölközővel. A strandon se hagyd elöl, inkább keress egy biztonságos értékmegőrzőt, vagy rejtsd a táska mélyére.

Ne tartsd a mobilt a farzsebedben! /Fotó: Shutterstock
Ne tartsd a mobilt a farzsebedben! /Fotó: Shutterstock

a zsebed helyett Tartsd inkább a táskádban

A zsebed helyett inkább a táskádban tárold a mobilodat. A nadrágban sokkal könnyebben felmelegszik, illetve a hely is szűkösebb, így nehezebben tud szellőzni és kihűlni. Ha nincs nálad táska, akkor semmiképp ne tedd a hátsó zsebedbe, hiszen onnan sokkal egyszerűbb kilopni a készüléket.

Ne hagyd a kocsiban

Az extrém magas hőmérséklet az autóban még jobban érzékelhető, mint szabadtéren. Ez nem véletlen, hiszen a fém könnyen átmelegszik és sokáig meg is tartja a hőt. Ezért is fordulhat elő, hogy az álló kocsiban akár plusz 5-10 fokkal is melegebb lehet, így az autó sem megfelelő tároló a telefonnak.

Ne töltsük túl, és na hagyjuk teljesen lemerülni a mobilt /Fotó: Shutterstock
Ne töltsük túl, és na hagyjuk teljesen lemerülni a mobilt /Fotó: Shutterstock

Töltsd ritkábban

A telefonok akkumulátorának az a legjobb, ha 20% és 80% között tartjuk, tehát nem töltjük túl, illetve teljesen lemerülni se engedjük. Amit még megtehetsz az akksi élettartamának növelése érdekében, hogy hűvös helyen töltöd. Alapjáraton is melegszik a telefon töltés közben, akkor pedig pláne, ha még napfény is éri.

Ne használd egész nap

Az egész napos közösségi oldalakon való szörfölés és neten való böngészés nem tesz jót a telefonnak sem. A hőségben próbáld meg kímélni és kevesebbet használni, hogy a benne lévő alkatrészek a legkevesebb terhelést kapják.

Vidd minél előbb hűvös helyre

Előfordulhat, hogy a telefon kiír egy hibaüzenetet, miszerint túlmelegedett. Ebben az esetben első lépésként vidd azonnal árnyékos és hűvös helyre. Akár a légkondit vagy ventilátort is nyugodtan bekapcsolhatod, hogy felgyorsítsd a lehűlést.

Ha jelez a telefon, vigyük hűvös helyre /Fotó: Shutterstock
Ha jelez a telefon, vigyük hűvös helyre /Fotó: Shutterstock

Vedd le a fényerőt

Nem gondolnád, de a telefont legjobban a magas fényerő dolgoztatja. Sokkal hamarabb lemerül az akkumulátor és a telefon is gyorsabban forrósodik. A legjobb, ha minimumra veszed, de már a közepes is nagy segítség a készüléknek. A mostani telefonokon azt is beállíthatjuk, hogy a telefon magának szabályozza úgy, hogy számításba veszi az aktuális fényviszonyokat.

Kapcsold ki az extrákat

A mobil kímélése érdekében kapcsold ki az éppen nem használt extra funkciókat, mert ezek csak fölöslegesen dolgoztatják a készüléket a háttérben. Ilyen például a helymeghatározás, a GPS vagy az alkalmazások értesítései. A legkíméletesebb a „repülőgép” üzemmód, viszont ha ezt bekapcsolod, akkor nem tudsz hívásokat fogadni vagy internetezni.

Borítókép: Shutterstock

Ajánljuk még:

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.