A forró gőzzel tisztított felületek nemcsak makulátlanul ragyognak majd, de az ezzel a technikával átmosott részekről a vírusokat és baktériumokat is eltávolíthatjuk. Emellett azért is érdemes beruházni egy kézi gőztisztítóra vagy gőzfelmosóra, mert rendkívül sokoldalúan használhatjuk a lakásunk minden helyiségében.
A csempére lerakódott szennyeződéseket hatékonyan távolítja el a gőz, így nem kell káros hatású vegyszereket alkalmaznunk. A különböző tisztítófejek és fúvókák variálásával pedig még a nehezen elérhető helyekhez is hozzáférhetünk. Az első használat előtt célszerű egy átfogó tisztítást végezni, amely során – egy szivacs segítségével – eltávolítjuk a vegyszermaradványokat, ezután pedig jöhet a gőzzel tisztítás. Végezzük rendszeresen, mert nem csak tisztítja, fertőtleníti is a fürdőszobát.
A vízkő ellen is bevethető: a kisebb lerakódásokat önmagában is eltávolítja, míg a vastagabb rétegekre érdemes önteni egy kevés ecetet, majd néhány perc után a gőzzel eltávolítani.
A fugák esetében nemcsak a vízkő okoz gondokat, hanem gyakran a penész is. A gőz segítségével ettől is könnyedén megszabadulhatunk. Célzottan irányítsuk a felületre, majd egy kefével óvatosan dörzsöljük át, végül töröljük szárazra. A szilikontömítéseken csak néhány másodpercig alkalmazzuk.
A csövek tisztítására is alkalmazható a gőztisztító, hiszen a gőz bárhová eljut. Ha a készüléket 15 másodpercig a lefolyóba irányítjuk, majd bő vízzel átöblítjük a csövet, megszabadulhatunk az összetapadt hajtól és egyéb szennyeződésektől. A lerakódás mértékétől függően akár többször is megismételhetjük a folyamatot.
A vásárláskor figyelembe veendő szempontok a metropol.hu cikkében olvashatók.
Borítókép: Shutterstock
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.