Klasszikus kuglóf
Gőzgombóc vaníliasodóval és mákkal
Zsemlegombóc
Rigójancsi, ahogy mi szeretjük
Dubarry-csirkemell
Tárkonyos csirkeraguleves
Epres blondie
Káposztás tészta egyszerűen
Babgulyás
A legfinomabb sajtos-tejfölös lángos
Hagymás rostélyos
Klasszikus stíriai metélt
Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
Rakott zöldbab darált hússal
Kínai szezámmagos csirke
Farsangi szalagos fánk
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Kijevi csirkemell rizibizivel
Csupacsokis brownie
Finomfőzelék
Ajánló

Újrahasznosítási kisokos - így csökkentsd a műanyag hulladékot!

műanyag flakon
Egy átlagos európai polgár évente 4,8 tonna hulladékot termel, aminek jelentős része műanyagból készült csomagolóanyag. Emiatt az Európai Unió 2025-re az összes csomagolási hulladék 65 százalékát szeretné újra feldolgozni, a műanyag palackok negyedét pedig újrahasznosított alapanyagból gyártaná.

De vajon mit tehet egy átlagember, hogy elérhessük ezeket a fontos célokat? A világ egyik legnagyobb élelmiszeripari vállalata, a Nestlé Újrahasznosítási Kisokost készített a HUMUSZ Szövetség szakmai támogatásával, mely gyakorlati tanácsokat ad a felelős hulladékgyűjtéshez. A kiadvány célja, hogy támogassa a ma még fejlődőben lévő magyar hulladék újrahasznosítási rendszer működését, gyakorlati hasznos tanácsokkal segítse az emberek mindennapi hulladékgyűjtési tevékenységét.

A szelektív hulladékgyűjtés megfelelő működését számos lakossági tévhit nehezíti – ilyen például, hogy melyik kukába tegyünk bizonyos háztartási hulladékot, hova kerüljön a tejes és gyümölcsleves kartondoboz vagy a samponos és mosószeres műanyagflakon. Az Újrahasznosítási Kisokos ezekre a kérdésekre igyekszik választ adni.

Több más élelmiszeripari céghez hasonlóan a Nestlé csatlakozott azon törekvéshez, hogy 2025-re minden csomagolását újrafeldolgozhatóvá vagy újrafelhasználhatóvá tegye, 2050-ig pedig nullára csökkenti üveghatású gázkibocsátását. Ezen felül Svájcban létrehozta a Nestlé Csomagolástechnikai Intézetet, mely újrafeldolgozható, lebomló vagy komposztálható műanyagok, funkcionális papír, valamint a műanyag csomagolóanyagok újrafeldolgozhatóságát növelő új csomagolási megoldások és technológiák kutatásával foglalkozik.

10 EGYSZERŰ TIPP A MŰANYAGMENTES ÉLETHEZ>>>

ÍGY HASZNOSÍTSD ÚJRA A MŰANYAG FLAKONOKAT!>>>

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.