Nincs annál rémesebb dolog, mint amikor több napnyi vagy hétnyi koplalás sem hozza meg a kívánt eredményt, vagy ha igen, akkor is csak átmenetileg. Néhány jóízű lakoma, és máris visszatérnek a keservesen „leéhezett” kilók... De hogyan fordulhat elő, hogy egy diéta mégsem fogyaszt, vagy csak addig tart a hatása, amíg szigorúan betartjuk?
A válasz egyszerű: amikor huzamosabb ideig kevesebb tápanyagot fogyasztunk, mint amennyire szükségünk lenne, a szervezet elkezd „spórolni”, és lelassítja az alapanyagcserét. Ez azt jelenti, hogy saját igényeiből vesz vissza, vagyis úgy állítja be önmagát, hogy míg eddig mondjuk 2000 kcal-t használt fel működéséhez, most mindezt 1500-ból is megoldja. Ezért aztán a fogyókúra végeztével úgy érezzük, már a víztől is hízunk...
A csökkentett kalória bevitel miatt eltűnő kilóknak csak elenyésző része valódi zsírveszteség – a többi a leadott vízből, a kiürülő méreganyagokból és ami a legnagyobb baj, a leépülő izmokból adódik össze. A szervezet ugyanis ez utóbbiakból nyerhet a legkönnyebben pluszenergiát, és csak utána a zsírraktárakból. A fogyás tehát látszólagos: a párnácskák bizony ott maradtak, és amikor a test újra több táplálékhoz jut, először a zsírraktárak töltődnek fel. Ha mindennap elegendő fehérjét biztosít a teste számára, megóvhatja az izmait a leépüléstől.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.