A Minnenesotai Egyetem kutatói több mint 1500 diákot kérdeztek meg először a középiskolás éveikben, majd 20 évesen a diétájukról, a közösségi étkezési szokásaikról, a táplálkozás szerkezetéről és gyakoriságáról. A felmérés kiterjedt arra is, hogy milyen gyakran étkezik együtt a család, mennyire élvezik az együtt eltöltött időt, és milyen gyakran esznek reggelit, ebédet és vacsorát.
A kutatási eredmények szerint – melyeket a Journal of the American Dietetic Association folyóiratban közöltek – azok a tinik, akik családi vacsorákról számoltak be, sokkal gyakrabban fogyasztottak gyümölcsöt, sötétzöld és narancsszínű zöldségeket és alapvető tápanyagokat, mindemellett pedig kevesebb üdítőitalt is ittak. Akik családi körben vacsoráznak serdülőként, sokkal valószínűbb, hogy felnőttként is együtt fognak vacsorázni, náluk nagyobb jelentősége van a táplálkozás szerkezetének és a közösségi étkezésnek.
Serdülőként a családjukkal étkező nőknek szignifikánsan magasabb a felnőttkori kalcium-, magnézium-, nátrium-, B6-vitamin és rostfogyasztásuk. Serdülőként a szüleikkel vacsorázó férfiak között is magasabb kalcium-, magnézium-, nátrium- és rostfogyasztás figyelhető meg felnőttként.
Forrás: Medipress
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.