A magyar cukrászipar egyik megteremtőjének tartott Dobos C. József régi szakácsdinasztia leszármazottja: dédapja II. Rákóczi Ferenc szerencsi kastélyában volt szakács- és cukrászmester, ő maga pedig apja mellett kuktáskodott, majd az Andrássy családnál töltött inasévei után Batthyány Kázmér pesti palotájának konyháján tökéletesítette tudását. 1878-ban csemegeüzletet nyitott a Kecskeméti utcában, ahol a kaviár, pezsgő, szarvasgomba és egyéb ínyencségek mellett saját cége konzervjeit és más termékeit is árulta. 1881-ben megjelentette modernnek számító Magyar-franczia szakácskönyvét, amely az akkori polgári konyha receptjeit tartalmazta.
A torta keletkezési körülményeiről pontos információk nem állnak rendelkezésre, de állítólag az egyik cukrászinas köpüléskor só helyett tévedésből cukrot szórt a tejszínbe, és Dobos C. József az „elrontott” vajjal kísérletezve alkotta meg a róla elnevezett tortát.
Az 1884-ben megalkottott vajkrémes tortát saját pavilonjában mutatott be az Első Budapesti Országos Általános Kiállításon, és személyesen szolgálta fel a kóstolót a Ferenc Józseffel együtt betérő Erzsébet királynénak. A ropogós karamellel borított újdonság merőben különbözött a főzött krémmel töltött emeletes tortacsodáktól. Sikk lett Dobostól rendelni, és a társzekereken fadobozban, sózott jég között szállított torták Nyugat-Európába is eljutottak.
Húsz éven át senkinek nem sikerült megfejtenie a vajkrém titkát, pedig sokan próbálkoztak. Végül a mester 1906-ban önzetlenül átadta a pontos receptet a Cukrászok és Mézeskalácsosok Ipartestületének azzal a kikötéssel, hogy ahhoz mindenki hozzáférhessen, majd bezárta az üzletét és nyugalomba vonult.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.