A szemlén a sajtó munkatársai is megnézhették, és meg is kóstolhatták a pékek alkotásait. Volt itt hagyományos fehér kenyér, szénhidrátcsökkentett vekni, és szívekkel díszített cipó is. A sokszínűség indokolt, hiszen, ahogyan a Septe József, a Magyar Pékszövetség elnöke beszédében kiemelte, a hagyományos kenyerek mellett, egyre több fogyasztó keresi az alternatív megoldásokat, ha kenyérről van szó.
A zsűrizés során az ítészek vizsgálták, hogy megfelel-e a nevezett termék a versenykiírás feltételeinek (azaz többek között a Magyar Élelmiszerkönyv előírásainak), illetve milyen minőségi jegyekkel bír a héjazat, a bélzet, az illat, az íz és az aroma vonatkozásában.
Íme néhány hasznos tanács Ilonka Boldizsártól, a Kenyérverseny zsűrielnöketől.
- Malátát használni a kenyérnél nemcsak azért jó, mert esetleg a termék színét adhatja, hanem ízhatásában is egy kellemes lehet, ha minimálist használnak belőle a pékek. És nem káros anyagról beszélünk.
- A hosszanti vágás technikával elérhetjük, hogy a kenyerünk térfogata növekedjen, így adalékanyagokat nem kell használnunk. Ráadásul ettől a vágástól rusztikus jellegű lesz a kenyerünk, ami még vonzóbbá teheti a vásárlók számára.
- A „buborékok” megjelenése a kenyérben – miután felvágtuk – megmutatja, hogy mennyit érlelhették a tésztát, milyen minőségű lisztet használtak hozzá, mennyi időt fordítottak dagasztásra és így tovább.
- A hosszú érésű tészta, valamint a hosszú érésű kovász a kulcsa a jó kenyér ízének. Fontos, hogy a hőmérséklettel, és a idővel is kísérletezzünk, hogy a termék a lehető legjobb ízű legyen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.