Tárkonyos csirkeraguleves
Kijevi csirkemell rizibizivel
Mákos guba
Rakott zöldbab darált hússal
A legfinomabb sajtos-tejfölös lángos
Mézes-mustáros csirkemell
Babgulyás
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Klasszikus stíriai metélt
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Hagymás rostélyos
Zsemlegombóc
Kínai szezámmagos csirke
Csupacsokis brownie
Klasszikus grízgaluska leves
Vadas marha
Káposztás tészta egyszerűen
Dödölle - az eredeti recept
Epres blondie
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Érdekességek

Sikítva menekülnénk! 40 centis lódarázsfészket találtak a konyhában

Hatalmas lódarázsfészket találtak egy elhagyatott konyhában /Fotó: Northfoto/Alastair Christie/SWNS
Aki először felfedezte, vélhetően jéggé dermedt, amikor meglátta, hogy mi lóg egy elhagyatott otthon konyhájának mennyezetén.

Idén augusztusban talán az eddigi legnagyobb lódarázsfészekre bukkantak a brit szigeteken. A Csatorna-szigetekhez tartozó Jersey-n található St Brelade és az ott álló egyik elhagyatott háznak a konyhájában fedezték fel azt a lódarázsfészket, mely gigantikus, 40 centis méretű volt. Nem véletlen a múltidő, ugyanis a szakemberek már elvégezték a mentesítést, és felszámolták a darázsfészket, melyben állítólag 1500 egyed élt.

Mivel a konyha elhagyatott volt, csapadéktól, hidegtől és széltől védett helyként ideális volt a darazsak számára.

A hatóságokat idén már 171 esetben riasztották a lódarazsak miatt és vélhetően még tovább nő majd az észlelések száma. A helyzet nem túl rózsás a szigeten, ugyanis tavalyhoz képest is drasztikusan emelkedett a lódarazsas esetek száma. A Kínában őshonos faj (Vespa velutina) 2004-ben került Európába, pontosabban Franciaországba egy teherszállító hajón és az elmúlt majdnem két évtizedben embereket és mézelő méheket is megtámadtak. A lódarázs csípése egy arra allergiás ember számára akár halálos is lehet.

Hatalmas lódarázsfészket találtak egy elhagyatott konyhában /Fotó: Northfoto/Alastair Christie/SWNS
Hatalmas lódarázsfészket találtak egy elhagyatott konyhában /Fotó: Northfoto/Alastair Christie/SWNS

A lódarázsfészkek létrejöhetnek fákon, sziklafalon, de akár sziklaüregben vagy tetőtereken is – mondta a Daily Mailnek Alastair Christie, a jersey-i kormány egyik tagja. Christie kitért arra is, hogy ha a lódarazsak veszélyeztetve érzik a fészket vagy valamivel megzavarják őket, akkor nagyon agresszívvá válhatnak. Egy embert tavaly 12-szer szúrtak meg a darazsak, mikor az illető sövényvágás közben nem vette észre a fészket.

Mi a helyzet Magyarországgal?

A Kínából behurcolt ázsiai lódarázs (Vespa velutina) valóban egyre több helyen felbukkan Európában és a Magyar Természettudományi Múzeum biológusa, Dr. Vas Zoltán szerint csak idő kérdése, hogy mikor jelenik meg Magyarországon is. A szakember szerint azonban nincs ok a pánikra, mivel ez a nálunk élő, európai lódarázsnál kisebb méretű faj. A probléma az, hogy a médiában gyakran összekeverik ezt a fajt a másik, szintén ázsiai, óriás lódarázzsal (Vespa mandarinia).

Ez utóbbi, tehát az ázsiai óriás lódarázs, mely akár 5-6 centiméteres is lehet, nincs jelen Európában, így Magyarországon sem.

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.