Majdnem hihetetlen, de igaz: Sisi (1837–1898) életének egy-két rövidebb szakaszától, pl. a terhességei időszakától eltekintve mindig tartotta a versenysúlyát: 172 cm-es magasságához 48–50 kilót nyomott. De ami még megdöbbentőbb, hogy a derékbősége 50, a csípőbősége pedig állítólag mindössze 62 cm volt! Sajnos szépséges királynénk legendásan vékony alakját nem az egészséges életmódnak köszönhette, hanem a szigorú koplalásnak. (Az éhezés következtében számos hiánybetegség alakult ki nála.) Előfordult, hogy a császárné napokig csak híres erőlevesét fogyasztotta. Ehhez egy ezüstprésen átnyomtak két-három fontnyi húst (marha, csirke, őz, fogoly), aztán erős húskivonatot főztek belőle. Sisi emellett nagyon szerette a tejet is, naponta több pohárnyit megivott, kizárólag frissen fejt tehén- és kecsketejet fogyasztott. A királyné szigorú étrendjébe csak néha-néha fért bele néhány szem aprósütemény, amit a reggeli teájához, illetve a délutáni kávéjához fogyasztott el.
1066–1087-ig között uralkodott I. Vilmos angol király, korábban Normandia hercege. Hódító Vilmos azért döntött egy mai szemmel igencsak extrém módszer mellett, mert a túlsúlya miatt már nem tudta megülni a lovát. Ezért aztán úgy határozott, hogy a saját lakosztálya foglya lesz, és semmi mást nem vesz magához, csak alkoholt. Valamilyen szinten sikeres lehetett a diéta, hiszen még abban az évben újra lóra tudott ülni – amiről sajnos leesett, és olyan súlyos sérüléseket szerzett, hogy belehalt.
Az amerikai író, Henry James (1843–1916), az Egy hölgy arcképe, A galamb szárnyai és Az aranyserleg szerzője a XIX. század leghíresebb diétaguruja, Horace Fletcher módszerét követte. Fletcher fő szabálya az volt, hogy minden falatot legalább 32-szer meg kell rágni, mielőtt az ember lenyeli, mert így könnyebb a gyomornak megemésztenie, és nem hizlal. Később Fletcher továbbfejlesztette módszerét, és odáig jutott, hogy a gondosan megrágott falatot le sem kell nyelni, mert időközben a nyál már úgyis minden fontos tápanyagot kinyert az ételből...
Az 1920-as években terjedt el az az eljárás, hogy a fogyni vágyók féregpetét tartalmazó kapszulákat szedtek be. A féregpete aztán a bélben féreggé fejlődött, és – nagyon leegyszerűsítve a dolgot – megette a bekerülő táplálékot az ember elől. Így adott le 28 kilót a legendás opera-énekesnő, Maria Callas (1923–1977) is. A módszer persze óriási bolondság volt, hiszen később nem tudtak megszabadulni a féregtől, és az komoly egészségügyi problémákat okozott.
A híres angol költő, Lord Byron (1788–1824) a történelem egyik leghíresebb fogyókúrázójának számít. Módszere rendkívül drasztikus és igen egészségtelen volt. Amikor a súlya elérte a 91 kilót, a 173 cm magas Byron szigorú diétába kezdett. A reggelit és a vacsorát elhagyta, ebédre csak húst, némi kétszersültet és ecetbe áztatott krumplit evett, az éhségérzet elűzése céljából pedig szódát ivott és dohányzott. Hogy jobban izzadjon, kabátban futott és krikettezett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.