>A majoránnát hazánkban ma is sok helyen termesztik, különösen a Duna mentén, mert az itteni klíma különösen kedvező az egyébként kényes növénynek. Fűszerként egyébként a föld feletti részeket hasznosítják, szárítás után gondosan morzsolva csomagolják. Jellegzetes illatáról azonnal felismerhető, de a fűszert jól záródó üvegben kell tartani, különben elveszíti aromáját.
A népi gyógyászatban elsősorban gyomor és bélpanaszok esetén alkalmazták, de nyugtató hatása is ismert. A belőle készült főzet fűszeres, kesernyés, nem a legjobb ízű, viszont hatásos. Manapság a modern gyógyszertudomány kezdi felfedezni jótékony hatását a reumatikus panaszok és a légzési nehézségek enyhítésében.
Fűszerként elsősorban burgonyás ételek, főzelékek, húsok, vagdaltak ízesítésére használjuk. Jótékony hatásai miatt érdemes tudatosan beépíteni mindennapi étrendünkbe a majoránnát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.