Vadas marha
Hagymás rostélyos
Rigójancsi, ahogy mi szeretjük
Babgulyás
Klasszikus stíriai metélt
Rakott zöldbab darált hússal
A legfinomabb sajtos-tejfölös lángos
Tárkonyos csirkeraguleves
Klasszikus túrógombóc fahéjas tejföllel
Dödölle - az eredeti recept
Klasszikus kuglóf
Epres blondie
Klasszikus grízgaluska leves
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Finomfőzelék
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Mézes-mustáros csirkemell
Farsangi szalagos fánk
Krémes spenótfőzelék
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Praktikus

Így lesz zsírmentes a szagelszívó: ezzel a praktikával gyerekjáték a takarítás

A szagelszívó szűrőjét érdemes beáztatni /Fotó: Shutterstock
Egy modern konyhát nehéz lenne elképzelni szagelszívó nélkül. Ha kicsi a főzőhelyiségünk vagy nem tudunk rendesen szellőztetni, akkor szagelszívó készülék mondhatni életmentő. A tisztítása viszont rémálom. Ezzel a konyhai praktikával ugyanakkor könnyű a takarítás.

A szagelszívó igazán hasznos konyhai berendezés, ha sült húst készítünk, ha rántunk vagy valami picit odakozmált a serpenyőben és gyorsan el szeretnénk tüntetni a keletkezett füstöt, szagokat. A szagelszívó persze nemcsak ilyen esetekben használható, jó szolgálatot tehet akkor is, ha egyszerre több lábasban főzünk, és forr, gőzölög minden, mert a párát is képes magába szívni. Mivel a konyha egyik legforgalmasabb helye a tűzhely fölött van, a szagelszívó bizony rendkívüli módon szennyeződhet.

A zsíros, koszos szagelszívó káros lehet az egészségre /Fotó: Shutterstock
A zsíros, koszos szagelszívó káros lehet az egészségre /Fotó: Shutterstock

A piszkos szagelszívó egészségügyi problémát okozhat

Ha a kosztól, portól és a lerakódott zsírtól eltömődnek a szagelszívó rácsának apró lyukai, az bizony többszörösen is problémás lehet. Egyfelől ideális terep a baktériumok számára, másfelől a berendezés nem lesz képes rendesen ellátni a feladatát, vagyis elvezetni a szagokat. A főzés során keletkező meleg levegő, a pára és a gőz hatására ezek a koszszemcsék kioldódnak és beleeshetnek a készülő ételekbe. Ugyanez igaz a lerakódott zsírra is, amely felolvadva belecsöpöghet a kajába.

A szagelszívót érdemes rendszeresen tisztítani /Fotó: Shutterstock
A szagelszívót érdemes rendszeresen tisztítani /Fotó: Shutterstock

Így tisztítsuk a szagelszívót

Nemcsak a szagelszívó külsejét kell megtisztítani a zsírfoltoktól, hanem a szűrőt is. A szűrő tisztításának legjobb módja, ha bedugjuk a kád lefolyónyílását és feltöltjük a kádat annyi meleg (vagy forró) vízzel, hogy bele tudjuk áztatni a szűrőlemezeket. A vízbe öntsünk mosogatószert és szórjunk bele több kanálnyi szódabikarbónát, keverjük fel és merítsük bele a szűrőlemezeket, majd hagyjuk ázni legalább 20 percen át.

Az áztatás után engedjük le a vizet, majd egy elhasznált fogkefe vagy konyhai súrolókefe segítségével gyengéden tisztítsuk meg a szagelszívó szűrőjét, öblítsük át folyó, hideg víz alatt, végül hagyjuk teljesen megszáradni és csak ezután helyezzük vissza a helyére.

A tisztítást végezhetjük zsíroldóval is, de ebben az esetben mindenképp viseljünk gumikesztyűt és ügyeljünk arra, hogy a vegyszer ne kerüljön se a szemünkbe, se a szánkba, és ne lélegezzük be a keletkező gőzöket – olvasható a Daily Meal cikkében.

Borítókép: Shutterstock

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.