A darált hús a magyar konyha egyik legnépszerűbb alapanyaga, amiből számtalan finom étel készíthető. Imádjuk a töltött káposztát, a rakott karfiolt és kelkáposztát, a fasírtot, és ha kicsit elkalandozunk a magyaros ételektől, akkor nagy kedvenc még a bolognai spagetti és a lasagne is, amikhez szintén kell a darált hús. A legegyszerűbb megvenni azt tálcás csomagolásban a boltban, vagy frissen daráltatni a hentespultnál vagy a hentesüzletben, de akár mi is ledarálhatjuk otthon.
Sokan készítenek fasírtot vagy húsgolyót csirkemellből, amit viszont nagyon kevés helyen kapni darálva, a hentesek pedig nem is csinálják, így muszáj otthon elkészíteni. Egy kézi hajtású, az asztalra fogatható húsdaráló könnyen elfér a szekrényben, aki pedig rendszeresen és nagyobb mennyiségben készít darált húst, annak a gépi biztosan hasznos lesz. És kinek van szüksége nagy adag darált húsra? Nos, a kolbászkirályoknak! Így ki más is ismerné jobban a húsdarálás csínját-bínját, a gép tökéletes használatát, tisztán tartását és kezelését, mint a díjnyertes kolbászkirály, aki már rengeteg finom csabai kolbászt készített élete során.
Ha otthon darálod a húst, akár kis, akár nagy mennyiségben, a legfontosabb, hogy a hús hideg legyen. "Ahhoz, hogy szépen és jól vágjon a daráló tárcsája, a húsnak hidegnek kell lennie" – mondta a beol.hu-nak Juhász György, a Csabai Kolbászfesztivál győztes kolbászkirálya. A szakember még hozzátette, hogy a darálandó húst vágjuk minél vékonyabb csíkokra, mert így könnyebben és gyorsabban ledarálja, nem pedig gyűri az alapanyagot a húsdaráló.
A húsdaráló tisztítása nem egyszerű feladat, sok alkatrészből áll, amik ráadásul furcsa alakúak, így tovább nehezítik a tisztítást, a mosogatást. A kolbászkirály szerint az első lépés, hogy a darálás végeztével még ne szedjük szét a gépet, hanem nyomjuk ki a darálóban benne maradt húst, ehhez pedig a nagymamák régi módszere a legjobb, miszerint tegyünk kenyeret a gépbe, ami így pillanatok alatt kinyomja a benne ragadt húst a csőből, a tárcsából.
Juhász György minden darálás után elmossa a gép összes alkatrészét, melyekről először lecsepegteti a vizet, legvégül tiszta konyharuhával alaposan szárazra törli azokat. Ezután a húsdaráló alkatrészeit hagyja levegőn teljesen megszáradni. A daráló alkatrészei nem lehetnek sem vizesek, sem nedvesek, amikor elpakoljuk azokat, vagy újra összeállítjuk a gépet. A kolbászkirály emellett azt tanácsolja, hogy mielőtt darálnánk, az alkatrészeket a biztonság kedvéért fertőtlenítsük le, a tárcsa késeit pedig éleztessük meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.