A legfinomabb sárgaborsó-főzelék recept
A legfinomabb sárgaborsó-főzelék
15 perces banános palacsinta recept
15 perces banános palacsinta
Csokis muffin  recept
Csokis muffin
Káposztás tészta egyszerűen recept
Káposztás tészta egyszerűen
Párolt lilakáposzta  recept
Párolt lilakáposzta
Tartármártás házi majonézből recept
Tartármártás házi majonézből
Fahéjas tekercs (cinnabon) recept
Fahéjas tekercs (cinnabon)
Francia hagymaleves sajtos pirítóssal recept
Francia hagymaleves sajtos pirítóssal
Apfelstrudel, az osztrák, húzott almás rétes recept
Apfelstrudel, az osztrák, húzott almás rétes
Almás pite - a hagyományos recept recept
Almás pite - a hagyományos recept
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti recept
Almás álom, ahogy Gáspár Bea készíti
Klasszikus csülök pékné módra recept
Klasszikus csülök pékné módra
Csikós tokány recept
Csikós tokány
Mátrai borzaska recept
Mátrai borzaska
Holstein szelet recept
Holstein szelet
Puncstorta  recept
Puncstorta
Őszi minestrone leves recept
Őszi minestrone leves
Szilvalekváros tepertős papucs recept
Szilvalekváros tepertős papucs
Lencsegolyók sütőtökpürével recept
Lencsegolyók sütőtökpürével
Mézes-mustáros csirkemell recept
Mézes-mustáros csirkemell
Praktikus

Hűtsük le a házi kedvenceket a kutya melegben!

A kánikulában az állatainknak is legalább annyira melegük van, mint nekünk. Megmutatjuk, hogyan hűthetjük le őket, hogy ne kapjanak hőgutát és a közérzetük is jobb legyen!

Felelős gaziként gondolunk kell arra, hogy a hőségben a kis kedvenceinket is jobban kell óvni. Csakúgy, mint a babák, a kutyák sem tudnak szólni, ha nem érzik magukat jól. A Fanny magazin összegyűjtötte, hogyan előzhetjük meg a hőgutatát négylábú barátainknál.

Nagyon cukik, de nem bírják a hőséget / Fotó: Shutterstock
Nagyon cukik, de nem bírják a hőséget / Fotó: Shutterstock

A legfontosabb: víz!

Bárhová megyünk, akár csak egy rövid sétára, mindig vigyünk magunkkal legalább 0,5–1 liter vizet. Kutyáink lihegéssel hűtik magukat, így sokkal több folyadékot párologtatnak, ezért fontos az állandó utánpótlás. A táskába könnyedén befér és nekünk, illetve kedvencüknek is hasznos. A jéghideg víz a szervezetre pont fordítva hat, mint gondolnánk: a hidegre szervezetünk hőt fog termelni, hogy testünkhöz melegítse az italt. Ez az állatoknál is így van, így egy idő után csak még jobban melegük lesz. Ezért mindig szoba-hőmérsékletű vizet adjunk nekik.

Cseréljük jégre a rágókát

Az ebek általában imádnak mindent megrágni, ezért sok gazdi arra kényszerül, hogy rágókát vásároljon. Nyáron ezeket nyugodtan cseréljük le jégkockára. Miközben hűsítenek, jó játéknak is bizonyulnak, de ami ennél is hasznosabb, hogy szórakozás közben még folyadékhoz is jutnak.

Készítsünk kutyafagyit

A kutyák többsége imádja az édességet, de persze nem igazán ehetnek. Viszont mi magunk is készíthetünk nekik finomságokat, a nyári melegben például kutyafagyit. Szükségünk lesz egy jégkrémformára és gyümölcsökre. Banánt és epret nyugodtan fogyaszthatnak, így ezeket turmixoljuk össze, majd öntsük a formába. Ha van otthon tiszta mogyoróvaj, akkor abból is tehetünk bele. Végül rakjuk a fagyasztóba, és várjuk meg, amíg lehűl.

Víz mindig legyen nálunk, hogy bármikor megkínálhassuk a kutyánkat / Fotó: Shutterstock
Víz mindig legyen nálunk, hogy bármikor megkínálhassuk a kutyánkat / Fotó: Shutterstock

A hűtőmatrac nélkülözhetetlen

Az állatboltokban és az interneten is lehet olyan matracot vásárolni a fekhelyekbe, ami alulról folyamatosan hűti az állatot. Ehhez nem kell semmi külső áramforrás vagy akkumulátor. Úgy működik, mint egy hűtőakku: az anyag belsejében van egy jégzselé, amit a fagyasztóba kell betenni.

Medence kutyáknak

Bár nem minden állat rajong a vízért, de a felforrósodott testnek jól esik egy kis lehűlés. A déli nagy melegben mindenképpen nedvesítsük be fejbúbjukat, hogy ne kapjanak napszúrást. Azoknak a kutyusoknak, akik imádják a vizet, állítsunk fel egy gyerekmedencét, amiben kedvükre hempereghetnek. A teraszt és a betont is érdemes fellocsolni, hogy ne forrósodjanak fel.

Séta csak megfontoltan!

Válasszuk a kora reggeli vagy inkább az esti időszakokat a sétára, amikor már nincs olyan meleg. Lehetőleg vigyünk magunkkal vizet, hogy megitassuk és bevizezhessük az állat testét, ha szükséges.

A hűtőmatracot szeretik a kutyák / Fotó: Shutterstock
A hűtőmatracot szeretik a kutyák / Fotó: Shutterstock

Speciális ruha

Ha sokat járunk túrázni, vagy egyszerűen csak nehezen bírja a kutya a meleget, és nincs légkondink, akkor érdemes beszerezni egy hűsítő mellényt. A speciális anyagból készült kiegészítő nem engedi át a meleget, így védi az állat bőrét is az égéstől, valamint melege sem lesz.

Így kezeljük a hőgutát

Bármennyire vigyázunk a kedvencünkre, attól még megtörténhet a baj. A hőguta jeleire oda kell figyelni: túlzott lihegés, levertség, fáradékonyság, piros bőr és a legszélsőségesebb esetben ájulás. Az állatot vigyük azonnal árnyékos helyre és kezdjük el hűvös (nagyon fontos, hogy nem jéghideg) vízzel borogatni. Amikor már a kutya kezd jobban lenni, itassuk meg. Ezután jobb, ha állatorvoshoz is elvisszük, aki alaposan kivizsgálja.

(Nyitókép: Shutterstock)

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.