Klasszikus császármorzsa baracklekvárral
A legfinomabb sajtos-tejfölös lángos
Tojásos nokedli fejes salátával
Kapros tökfőzelék virslivel
Rakott zöldbab darált hússal
Epres blondie
A legfinomabb sütőtökkrémleves
Sárgaborsóleves füstölt hússal
Mézes-mustáros csirkemell
Mákos guba
Klasszikus stíriai metélt
Körömpörkölt csülökkel
Klasszikus kuglóf
Tárkonyos csirkeraguleves
Brokkolikrémleves, ahogyan mi szeretjük
Zsemlegombóc
Babgulyás
Krémes spenótfőzelék
Csupacsokis brownie
Klasszikus túrógombóc fahéjas tejföllel
Praktikus

Így válasszunk ventilátort – 5 szuper hasznos tipp a vásárláshoz!

Így válasszunk ventilátort
A fülledt meleget alig lehet kibírni légkondi nélkül, azonban egy ilyen gép beszereltetése nem éppen olcsó. Szerencsére helyettesíthetjük egy ventilátorral.

A ventilátor kiválóan keringteti a levegőt a lakásban, így hűvösebbnek érezzük a szoba hőmérsékletét. Miután nem fúj ki magából hideget, így a megfázás kockázata is jóval alacsonyabb.

Rengeteg fajta létezik ebből az eszközből, így vásárlás előtt érdemes alaposan átgondolnunk, hogy nekünk milyen kapacitásra, illetve funkciókra van szükségünk. Ebben segítenek a Fanny Magazin tippjei.

Minél nagyobb a propeller, annál jobban forgatja a gép a levegőt a szobában - igaz, annál többet is fogyaszt a ventilátorunk (Fotó: Shutterstock)
Minél nagyobb a propeller, annál jobban forgatja a gép a levegőt a szobában - igaz, annál többet is fogyaszt a ventilátorunk (Fotó: Shutterstock)


Legalapvetőbb paraméter

Ahhoz, hogy dönteni tudjunk a típusról, tisztában kell lennünk azzal, hogy az adott helyiség hány köbméter. Természetesen a szoba típusától is függ, hogy a gépnek milyen, úgynevezett légszállítással kell bírnia. Ez a szám azt mutatja meg, hogy a gép az adott szobaméretben hányszor képes teljesen megforgatni a levegőt. A nappaliban és hálóban ennek a számnak 2-nek, a fürdőben 7-8-nak, a konyhában pedig 8-10-nek kell lennie.

A propeller mérete

A ventilátor mérete függ a propeller átmérőjétől. Minél nagyobb ez az alkatrész, annál jobban forgatja a gép a levegőt a szobában. Ugyanakkor ez azért is fontos szempont, mert a propeller méretének növekedésével arányosan növekszik a ventilátor fogyasztása is.

Figyeljünk a fogyasztásra

A ventilátorok fogyasztását is – mint általában minden árammal működő gépnél – wattban adják meg. Ez azt mutatja meg számunkra, hogy működés közben az eszköz mennyi áramot használ el óránként. Nem kell nagyobb teljesítményt választanunk a szükségesnél, hiszen akkor feleslegesen fogyaszt sokkal többet a ventilátor, ami majd a rezsiszámlánkon is meglátszik.

Próbáljunk 30 decibelnél halkabb típust választani (Fotó: Shutterstock)
Próbáljunk 30 decibelnél halkabb típust választani (Fotó: Shutterstock)

Nézzük a funkciókat

A megfelelő eszköz kiválasztásánál szintén támpontot nyújtanak a funkciók. Típustól és ártól függ, hogy ezekből hány darab van. A legtöbb ventilátoron különböző sebességű fokozatok vannak. Ez bőven elegendő, de ha nagyon profit szeretnénk, akkor elérhetőek olyan darabok is, amikben van időzítő, távvezérlő.

Mennyire lesz majd hangos?

Valószínűleg sokat használjuk majd nyáron a ventilátorunkat, így a zajszint is egy fontos jellemző. Ezt decibelben találjuk meg a gépek tájékoztatóján vagy dobozán. Próbáljunk meg 30 dB alatt választani.

Ajánlott tartalmak

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.

Hozzászólások (0)

LegfrissebbTörlés
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

Friss sztorik

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Mindmegette Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.