Vásárlás, felhasználás
A káposzta vásárlásakor figyeljünk oda, hogy csak sérülésmentes, fényes levelű, tömör fejű káposztákat válasszunk. Felvágni csak közvetlenül a felhasználás előtt érdemes. A vörös- vagy lilakáposzta esetében ügyeljünk rá, hogy csak rozsdamentes acélkéssel vágjuk, különben elszíneződik. A vöröskáposztához főzéskor is érdemes egy kis citromot adni, hogy megőrizze eredeti színét.
Tárolás
A megvásárolt káposztát néhány napig tárolhatjuk a konyhapulton vagy a kamrában, de a hűtőben akár egy hétig is eltarthatjuk. A káposztát úgy is tárolhatjuk, hogy a vékony csíkokra vágott zöldséget blansírozzuk, majd miután kihűlt és a felesleges nedvesség is távozott belőle, akkor zacskókba csomagolva lefagyasztjuk. A savanyú káposztát nagyjából egy hétig tárolhatjuk a hűtőben, mielőtt felhasználásra kerül.
A kellemetlen szag ellen
A gyomrunk ugyan lelkesedik a káposztáért, ám az orrunk nem. A főzés során keletkező kénes szag elkerülése érdekében, mielőtt tovább dolgoznánk vele, blansírozzuk, azaz főzzük 5 percig, majd öntsük le hideg vízzel. Egy másik módszer, ha a lábas és a fedő közé kifeszítünk egy ecettel átitatott kendőt, amely megköti a szagokat.
A könnyebb emésztésért
A káposztás ételek nagyon ízletesek, ám megterhelik a gyomrot. Segítsünk a szervezetünknek azzal, hogy egész vagy őrölt köménnyel ízesítjük a fogásokat, hiszen azok így emészthetőbbé válnak. Ha salátát készítünk a káposztából, vágjuk apróra, szórjuk meg sóval, hagyjuk 30 percig állni, majd öntsük le róla a vizet, amit időközben kieresztett, hiszen a puffadást okozó anyagok nagy része ebben gyűlik össze.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.