A kb. 1,2 kg-os csirkék könnyen ráhúzhatók a 0,33 l-es sörösdobozokra, illetve -üvegekre. A nagyobb, legfeljebb 1,5 kg-os szárnyasokat 0,5 l űrtartalmú dobozra, illetve palackra ültesd.
Grillszaküzletekben és webáruházakban vásárolhatsz olyan csirkesütő állványt, amelyben külön helyet alakítottak ki a sörösdoboznak. Ilyen szerkezet használata esetén nem kell a felborulástól tartanod. A füllel ellátott tartó megkönnyíti a csirke kivételét a sütőből.
A nagyobb csirkékhez érdemes kevésbé borulékony, sütőben és kemencében használható kerámiaedényt vásárolni konyhafelszerelési szaküzletben vagy kézművesvásárokon árusító fazekasoktól. Ezeknél az edény közepébe kell tölteni a sört, a csirke alatt pedig egyidejűleg zöldséget lehet párolni. Grillkészülékekhez a zöldség sütésére alkalmas betéttel egybeépített fémedényt lehet vásárolni.
A tisztára mosott sörösdobozból vagy üvegből öntsd ki a sörnek kb. a felét (ezt megihatod!), mert sütés közben az összes nem tud elpárologni. A doboz tetejét érdemes néhány helyen kilyukasztani, hogy a grillezés során keletkező gőz még jobban átjárja a csirke belsejét. A palackról ne felejtsd el leáztatni a címkét!
A megmosott és szárazra törölt csirkét kívül-belül kend be az ízlésed szerinti fűszerkeverékkel vagy páccal. Mindenhol jól dörzsöld be, nyúlj be a bőre alá is. Ezután pihentesd a hűtőben legalább fél órát, hogy átjárják az ízek. A fűszerkeverékből a sörbe is szórj egy keveset. A páchoz adott cukor grillezéskor karamellizálódik, és szép aranybarna lesz tőle a csirke bőre.
A csirkét a farrészével kell ráhúzni a sörösdobozra. A szárnyvégeket dugd a háta mögé, a két lábát pedig úgy igazgasd el, hogy stabilan megálljon. Rácson könnyebb kitámasztani. Ha üveget használsz, akkor a csirke nyakáig feltolhatod a palackot.
A sütőt alsó fűtéssel melegítsd elő 160-170 fokra, és tedd a dobozon ülő csirkét egy tepsibe vagy alumínium grilltálcára, hogy abba csorogjon a kifolyó zsiradék. Süsd a sütő aljában 45-60 percig, majd a felső fűtést bekapcsolva 200 fokon kb. 15 percig. Hőlégkeveréses sütőnél az elejétől kezdve lehet alsó-felső sütést használni. Megspórolod a sütőtakarítást, ha a csirkére kilyuggatott sütőzacskót húzol. (A sütés vége felé vedd le, hogy jobban pirulhasson a bőr.)
A csirke akkor jó, ha a beleszúrt maghőmérő mindenhol 80-85 fokot mutat.
Érdemes a legnehezebben átsülő részen, a felsőcomb csontja mellett ellenőrizni.
A gömbgrillben tarts 160-180 fokot, és kotord oldalra a parazsat, a dobozra vagy üvegre húzott csirke alá pedig csúsztass grilltálcát a kicsepegő zsiradék felfogására.
A kész csirkét leszedés előtt hagyd hűlni egy rövid ideig, mert a felforrósodott fém vagy üveg megégetheti a kezedet.
A legegyszerűbb, ha a köretnek szánt vegyes zöldséget a csirkével együtt sütöd speciális edényben vagy középen lyukas grillrácson.
Amerikában a sörösdobozon sült csirkét hagyományosan majonézes káposztasalátával (coleslaw) fogyasztják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.