Munka és fogyás – ez a kettő néha bizony nehezen egyeztethető össze. A menza kínálatában szereplő ételek túl zsírosak, a kolléganőd mindennap édességekkel kínál, a munkával járó stressz pedig lehetetlenné teszi az egészséges, rendszeres étkezést és a diéta betartását. Tanácsaink segítségével anélkül fogyókúrázhatsz, hogy éheznél, vagy órákat kellene a konyhában állnod.
Délben inkább hideg ételt egyél, amit már korábban elkészítettél otthon. Esténként meleget és hideget egyaránt ehetsz, attól függően, hogy épp melyiket kívánod. Fontos, hogy naponta legalább 2 liter vizet vagy édesítés nélküli gyógyteát megigyál.
Nassolnivalók a konyhában
Az édességek ne legyenek karnyújtásnyira, inkább kerüljenek olyan helyre, ahol kihívást jelent az elérésük. Ha minden egyes kocka csokoládéért fel kell állnod, és el kell menned a konyháig, akkor egy idő után el fogsz gondolkodni azon, valóban kell-e az a csoki...
Vizespalack az íróasztalon
Az ivás eltelíti az embert, és javítja az anyagcserét. Rakd a palackot a képernyő mellé, hogy mindig szem előtt legyen. Állíts be egy emlékeztetőt a mobilodon, hogy minden órában megigyál egy pohár vizet.
Kell az ebédszünet!
Mindegy, hogy mennyi a dolod, ebédidőben legalább 15 percre hagyjd el az asztalod, és fogyassz el egy tápláló, egészséges, mégis könnyű ebédet!
Rágcsálnivaló a hazaútra
Éhes szoktál lenni munka után? Előzd meg a hazaúton rád törő evéskényszert, és készíts be a táskádba egy répát, almát vagy pár szem korpás kekszet.
Figyeljen oda a folyadékfogyasztásra!
Csak megfelelő mennyiségű víz bevitele mellett működik zavartalanul az anyagcsere. Ehhez legalább óránként meg kell innod egy pohár vizet.
A jó szénhidrátok energiát adnak
Ez különösen akkor fontos, ha például eladóként dolgozol, és egész nap talpon vagy: a szervezetednek szüksége van az energiára ahhoz, hogy ne essen le a vércukorszintjed. Fogyassz teljes kiőrlésű tésztát, rizst és kenyeret!
A zöldségek eltelítenek
Ha szeretnéd megúszni a munkanapot hirtelen rád törő éhség nélkül, érdemes minden főétkezéshez rostban, szénhidrátban, vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag zöldségféléket enned!
Szoros időbeosztás
Határozd meg, hogy egy nap hányszor és mikor fogsz táplálkozni, és tartsd is magad a tervedhez! A kettő között ne nassolj! Így jobban át fogod látni az étkezésed.
Kerüld el a kamrát!
Csak egy kis nasi? Már az is meg fog látszani a napi össz-kalóriabevitelen... Ne csábulj el, az ebédidő kivételével tartsd távol magad a konyhától és a spájztól!
Főzés előtt igyál vizet!
Egy nagy pohár víz enyhíti az éhséget, és megkönnyíti a várakozást, amíg az étel elkészül. Így egyszerűbb lesz elkerülni, hogy nassolj főzés közben.
A csábítás elkerülése
Száműzz mindent a környezetedből, amivel elcsábulhatsz! Gondoskodj egészséges rágcsálnivalókról, például zöldségfalatokról, pár szem teljes kiőrlésű kekszről, egy csésze kapucsínóról.
Folytonosságot a váltások helyett
Függetlenül attól, hogy egész napos vagy éjszakás műszakjaid vannak, figyelj oda rá, hogy a napi három főétkezés meglegyen. Az elsőre azután kerüljön sor, hogy felkelsz, az utolsóra pedig legalább három órával azelőtt, hogy lefekszel aludni.
Tarts szünetet a főétkezések között!
Ahhoz, hogy az anyagcseréd megfelelően működjön, és el tudja égetni a zsírokat, fontos, hogy legalább 4-5 óra elteljen két főétkezés között. Ebben az időszakban csak könnyű, de egészséges falatokat fogyassz, és azokat is csak módjával!
Éjszakai műszakban spórolj a szénhidráttal!
Éjjel a test átkapcsol zsírégető üzemmódba. A szénhidrátok, mint például a tészta, a rizs, a kenyér, megzavarhatják ezt a természetes ritmust. Ezért ebben az időszakban ragaszkodj a fehérjében gazdag élelmiszerekhez, például a tojáshoz, a halhoz vagy más húsokhoz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.